silonka33

Kolik znamena skoda nikoliv mala od – do v penezich?

v paragrafu podvod kolik to musi byt jak se to pocita

Odpovědi
standa

Dle ustanovení § 138 Hranice výše škody… (nového trestního zákoníku) je škoda definována takto:

Škoda NIKOLI NEPATRNÁ se rozumí škoda dosahující částky nejméně 5 000 Kč.

Škoda NIKOLI MALÁ se rozumí škoda dosahující částky nejméně 25 000 Kč.

§ 209 Podvod
(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu NIKOLI NEPATRNOU, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty…