AmazedWolf

Kolik znaků má čínština?

Nejlepší odpověď
briketka10

Čínských znaků jsou desítky tisíc :
http://www.cin­stina.cz/?page=ef­c0d0c71cbac3a­de7d41c47cacf64f7

Další odpovědi
marci1

Nelze jednoznačně odpovědět. Dějiny čínského jazyka dělí na několik period – stará čínština (polovina 2. tisíciletí př.n.l. – 3./4. stol.n.l.), střední čínština (4. stol. – 12./13. stol.), nová čínština (13. stol. – 19. stol.) a současná čínština (1919 – současnost).
V současné době se komunikuje přibližně s 5000–6000 znaky. Největší slovníky obsahují dokonce něco kolem 80 000 znaků, drtivá většina se však dávno nepoužívá. Na každý znak připadala jedna slabika, ovšem současná čínština je dvojslabičná. Vzhledem k tomu, že čínské písmo není písmem hláskovým, obtížnost zachytit výslovnost cizích slov (např. osobních jmen a zeměpisných názvů) dosahuje vysokého bodu.
http://www.web­magazin.cz/in­dex.php?stype=a­ll&id=8155

anonym

V nejznámějším slovníku starověku z 2. stol. př. n. l., zvaném Shuo wen jie zi, „O významu znaků“, je zmíněno něco přes 9.000 znaků. V 18. stol byl vydán největší čínský slovník všech dob, jen učenec pilný jako ta včelička by jich v něm napočítal k pěti desítkám tisíc.
Přesný počet se asi nedá určit.