Zplic

Kolik žije kaprů na 1 ha?

A jaká je hustota osídlení rybníku u jiných ryb?

Nejlepší odpověď
baghira

běžně 300–600, při intenzivním chovu 1000–2000

Myslí se dospělí kapři, mláďat nebo plůdku může být samozřejmě daleko víc.

http://www3.czu­.cz/php/skrip­ta/kapitola.php?ti­tul_key=64&id­kapitola=172

Další odpovědi
mosoj

Podle toho jaká je úživnost rybníka a jací dravci jsou rybáři.

Emefej

Výše uvedená čísla platí pouze pro intenzivní chov, který nespočívá pouze v dokrmování, ale je nutné také hnojení a další, poměrně náročná údržba rybníka (v zimě okna, odbahňování, vysekávání, údržba břehů atd.).

Pro „bezúdržbový“ chov kapra je nutné udržovat obsádku na mnohem nižší úrovni. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit max. 50–60 ks/ha (kapři 5–15kg).