zjentek

Kolik (zhruba) jsem „někomu“ vydělal peněz, když tento na pozadí chodu mýho PC z něj skrze Trojan" 5 let těžil Bitcoiny?

Nejlepší odpověď
annas

Píše se, že v našem prostředí vydělává málokdo. Těžba minc zpomaluje.
Čísla jsou uvedená jen obecně, nikoliv konkrétně. Energetické nároky jsou rok od roku vyšší, neboť bitcoiny jsou „raženy“ stále pomalejším tempem. Těžba jedné jediné mince tak může – s ohledem na výkon celé počítačové sestavy – trvat klidně i několik týdnů."

https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/459798-tezba-bitcoinu-se-prodrazuje-a-bude-hur.html

„Pro těžbu se využívá takzvaný ASIC hardware, který je pro řešení kryptografických úloh přimo vytvořený a který je optimalizovaný pro spotřebu energie. S tímto hardwarem ovšem kromě těžby kryptoměn nemůžete dělat vůbec nic a prvotní investice se pohybují i ve statisících korun. K tomu je stále potřeba započíst cenu elektřiny i vysokou fluktuaci ceny samotného Bitcoinu, a také potřebu technických znalostí pro samotné zprovoznění těžby.“
https://www.tra­dearena.cz/ru­briky/kryptome­ny/vyplati-se-tezba-bitcoinu-a-jinych-kryptomen_364.html

Podrobné vysvětlení
https://www.tra­dearena.cz/ru­briky/kryptome­ny/jak-funguje-tezba-bitcoinu-podrobne-vysvetleni-miningu_363.html

Jedině kdybyste žil v Číně, kde je elektřina levná, a kde jsou nižší životní náklady, a probíhá zde 60 % těžky všech bitcoinů.

Další odpovědi
mosoj

A čím, že jsi to vydělával ?

Drap

Nelze jen takto odhadnout.

zjentek

@mosoj: Jak „jsi“? Já jsem nic nevydělával!

Ale to by byla otázka spíše pro annas.

Mně běžel v kompu na pozadí 5let TrojanBitCoin!

zjentek

Předpokládá se, že si vydělával TĚŽBOU… takový trojan harvester..

zjentek

…těžbou rychlosti a energie z mýho PC. Všimni si, já také nepíšu, že- JSI VYDĚLÁVAL těžbou z mýho PC ;(