Theress

Kolik “zere” klima?

Mam dotaz, na nekoho, kdo tomu rozumi (ne zadne “myslim si”). Muze mi nekdo po lopate vysvetlit, kolik spotrebovava el. energie klimatizace? Napriklad prirovnani k jinemu spotrebici, pripadne primo prevedene na penize. Vychazime z predpokladu, ze venku je v 19h 27st. C. a v v uzavrenem byte se nastavi teplota na 24 st. C. na CELOU NOC. Mam dost kecu manzela, to jsem si mohla koupit vetrak🤨🤨. Dekuji

Odpovědi
aliendrone

No, popravdě ona může „žrát“ celkem dost. Především to záleží je jejím výkonu, potažmo na velikosti klimatizovaného prostoru a rozílu teplot vnitřek-venek. Jistě chápeš, že uchladit jednu místnost je snadnější (méně náročné), než celý barák.

Pro relevantí zjištění budeš muset MĚŘIT, jinak půjde jen o dohady. Ale podle mne je to zbytečné, protože komfort (pohodlí), které s sebou klimoška přináší je k NEZAPLACENÍ. Schválně se zeptej manžela, jestli by si koupil AUTO bez klimatizace a pak v něm DOBROVOLNĚ jezdil. ;) :D :D

autacek

To je zcela individuální, záleží na „tepelných“ ztrátách, atd., také neznáme parametry klimatizace, ani za kolik máte elektřinu, tudíž nástřel-přirovnání, je to jako bys měla zapnutou rychlovarnou konev, počítej cca 10 Kč na hodinu, ale to je fakt jen hrubý odhad.

terry

U jednotlivých výrobků máš přece spotřebu udanou.

Dochy

Jmenovitý příkon je udán na štítku přístroje. Obvykle u těch domáccíh asi 800W-2kW. Další věc je jak často tepelné čerpadlo poběží – ta klimtizace bude regulována podle nastavení a aktuální teploty v místnosti. Pokud chceš vědět kolik sežere za noc, zapni ji přes měřák. Dá se sehnat za pár stovek. Třeba za 200 tady:
https://www.czc­.cz/solight-dt26-meric-spotreby-el-energie/223012/pro­dukt?gclid=CjwK­CAjwq7aGBhADE­iwA6uGZp_T3Kk8U­Ybvh0e9VZpOr1uQ­cKuVlo8eli0rHgMQLfZAB­FyJAwFNcVhoCgvY­QAvD_BwE

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Theress

A z pohledu spotreby je lepsi narazove vychladit mistnost bna ppzadovanou teplotu, az se teplota v mistnostech zda jako “nekomfortni” nebo je lepsi mit klimu temer trvale zapnutou a temperovat teplotu v mistnosti na trvale prijatelnou? Potom ta klima samozrejme nebude muset jet na plny vykon, ale jen sem-tam prichladi. Diky za nazory