Zvědavý

Kolik za den vydělá Bill Gates?

Nejbohatší člověk na světě. Zakladatel Microsoftu. Nevím jestli pořád vydělává tolik co dřív ale zajímá mě kolik to bylo za den v době největšího zisku. Díky

Nejlepší odpověď
annas

Můžete si srovmat

Aktualizované údaje ze 7. dubna 2017

Jen z úroků – asi 128 USD za sekundu, nebo asi 4,1 miliardy dolarů za rok.

Níže je jednoduchý výpočet přibližné návratnosti investice, je založen na 5 % návratnosti aktiv a úrokové složce. Výpočet vychází z jeho čisté hodnoty v letech 2016 a 2017.

USD 130 za sekundu
USD 8,800 za minutu
USD 468,000 za hodinu
USD 11,232,000 za den
78 624 000 USD za týden
336 960 000 USD za měsíc
4 043 520 000 US­D ročně

https://www.gec­koandfly.com/616/fac­ts-about-bill-gates/

Gates se poprvé objevil jako finanční mogul v roce 1986, kdy společnost Microsoft vyšla na veřejnost a její podíly vyskočily za původní cenu.

Velký tah v této době zanechal Gatesovi s malým jměním 315 milionů dolarů (215 milionů liber) a stal se tak jedním z nejbohatších lidí v Americe .

O rok později, v roce 1987, byl Gates miliardář se skladem společnosti Microsoft se šestikrát vyšší cenou.

Podíl na den si vypočítejte.

--
2013: Podle BusinessInsideru dosáhl Bill Gates v roce 2013 přibližně 11,5 miliardy dolarů, což je:

~ 33,3 milionu dolarů za den, což je
~ $ 1,38 milionu za hodinu, což je
~ 23.148 dolarů za minutu, což je
~ 385,80 dolarů za sekundu.

2014: společnost BusinessInsider odhaduje, že její čisté jmění vzrostlo o 9 miliard dolarů v průběhu jednoho roku, od března 2013 do března 2014. To je:

~ 24,7 milionů dolarů za den, což je
~ 1,03 milionu dolarů za hodinu, což je
~ $ 17,124 za minutu, což je
~ 285,40 dolarů za sekundu.

2015: Forbes odhaduje, že jeho čisté jmění vzrostlo o 3,2 miliardy dolarů v roce 2015 – asi o třetinu loňského růstu. To vypadá takto:

~ 8,78 milionů dolarů za den, což je
~ 365 000 dolarů za hodinu, což je
~ 6 088 za minutu, což je
~ 101,50 dolarů za sekundu.

Zdá se, že jeho zisk za sekundu klesá :( …

Jen pro zábavu, srovnejme to s mediánem mzdy na osobu v USA. Průměrný roční příjem v USA v roce 2015 činí ~ 26 695 USD, což je:

~ 73,14 dolarů za den (v 7-denním týdnu), což je
~ 3,05 dolarů za hodinu (na 24 hodin), což je
~ 0,051 dolaru za minutu, což je
~ $ 0.00085 za sekundu …

Závěr : Bill Gates dělá zhruba 120 000krát více peněz za sekundu Než průměrný Američan na práci s mediánem platového dne.

https://www.qu­ora.com/How-much-money-does-Bill-Gates-make-per-second

https://mic.com/ar­ticles/45397/10-ridiculous-facts-about-how-rich-bill-gates-is

http://www.for­bes.cz/nejbohat­si-lide/

Jak vyplývá z odkazů

Gates byl v pozici č. 1 na seznamu Forbes od roku 1995 do roku 2007 a opět v roce 2009. Dne 16. května Bloomberg oznámil, že Bill Gates byl na vrcholu s odhadovanou čistou hodnotou 72,7 miliardy dolarů
.
V roce 2017 j na prvním místě. Takže zřejmě mu zisk zvyšují i úroky z návratnosti investic.

Další odpovědi
marci1

Údajně cca 240 milionů korun/denně. 🙂
Odhaduje se, že Gates vydělá každou vteřinu zhruba 2800 korun, tedy asi 170 tisíc za minutu. To je něco přes 10 milionů korun za hodinu a zhruba devět milionů eur, resp. 240 milionů korun za den.
Podrobněji ve zdroji.

Zdroj: https://globe24­.cz/svet/25097-gates-vydela-za-hodinu-vic-nez-vetsina-lidi-za-cely-zivot-stane-se-prvnim-dolarovym-bilionarem