zjentek

Kolik z nás planeta potřebuje?

Kolik z násnás naše planeta potřebuje, aby byla funkční a zdravá?

Nejlepší odpověď
anonym

pro planetu jako takovou je působení libovolné formy života na jejím povrchu tak bezvýznamné že je úplně jedno zda tam nějaký je nebo není. Rozdíl je asi takový, jako byste měl nebo neměl na těle neškodné milimetrové znaménko. Planeta jako taková žádnou formu života nepotřebuje k ničemu. Nejde tedy o žádnou symbiózu, život je na povrchu planety jednoznačně parazitní forma ale tak bezvýznamná že neškodí ani neprospívá.

Další odpovědi
Drap

Nikoho. Planeta si bude spokojeně žít i bez nás.

Kepler

Lidé Zemi jenom škodí a jen nesměle a nepatrmě se snaží napravovat své chyby. Bez nás má planeta stále ještě šanci se přirozeně zregenerovat.

anonym

Indiány. Ti jsou alespoň ohleduplní vůči přirodě a planetě. Umím si představit, že by obývali celou planetu. Nebylo by žádné globální oteplování atd.

Auta by použivali jen ti nejbohatší indiáni. (joke)

dudu

Zcela demagogicky zadaná otázka. Logičtější je se ptát, zda planetě Země život prospívá nebo jí škodí, zda-li si prostředí sám „upravuje“ nebo jen pohostinnosti matky Gaie užívá. Se skutečností, že homo sapiens sapiens se momentálně přemnožil a zvlčil se časem určitě vypořádá. Týká se to i oněch dvou perel těchto stránek.

zjentek

Dudu, demagogií je tebou prezentovaná vize „dvou perel“ těchto stránek. Věz, že při odvetě Země já „požitkáře“ bezpochyby přežiji, čili pokud se hodláš nechat zabít hned při první apokylyspe, tak si i nadále hraj na Wericha, zatímco já budu později statečně vzdorovat TÉ apokalypse, jejíž starší a slabší sestra již mnohem dříve vyčistila Zemi od toho „nejlehčího smetí“!