IQ tykve

Kolik % z celkového počtu členů Hradní stráže měl údajně uvolnit na pomoc při záplavách pan prezident ?

Doplňuji:
Tak nevím na čem jsem. Česílko píše procenta z celkového počtu Hradní stráže, což je 9 %, ale Dr.Axl píše, že početní stav Hradní stráže je složen ze dvou praporů. Vím ale,že prapor může mít (záleží na době ) sílu 300 – 1500 mužů a když to vynásobím, vyjde výsledek 600 – 3000 mužů. Já se ptal na procenta vyslaných členů a pochybuji, že se mezi členy počítá rovněž i civilní osoby. Česílko odpověděl na to, na co jsem se ptal a možná uvedl správný počet nebo se mýlí. Ovšem Dr.Axl vůbec na mojí otázku neodpověděl a i z odkazu není zřejmý výsledek. Mým dotazem jsem chtěl zjistit ( nejsem špión ) kolik je celkem členů Hradní stráže. Nic víc, nic míň !

Takže Dr.Axl mi podal mylné a zkreslující informace, za což si bod ode
mne vůbec nezaslouží.

Nejlepší odpověď
anonym

Chtěl uvolnit 60 osob, což je 9% celkového počtu
Doplňuji:
To číslo (60), proběhlo ve zprávách.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hrad­n%C3%AD_str%C3%A1%C5%BE

Další odpovědi
anonym

Hradní stráž je vojensky členěna na 2 prapory, z čehož 1 vždy zajišťuje strážní službu.
Právě ten volny byl nabídnut, dokonce dorazili do Radotína, ale Nečas dělal šprajcy s formální kontrasignací vlády, takže se otrávení vojáci museli vrátit.
Počty od čeílka jsou matoucí, protože zahrnují i velení, administrativu a občanské zaměstnance.
Technicky se přitom jedná o celou disponibilní zálohu (tedy 60 vojáků mužstva a jejího velení) – viz odkaz:

P.S. Formulace některých otázek neznalých i laické repliky jsou značně diskutabilní a zkreslující.
(Podobně by vyzněla otázka kolik hasičů bylo v terénu při vlastních záplavách a jaká část zajišťovala logistiku a ostatní zázemí).
Doplňuji:
ad tazatel, nauč se číst odkazy!
Tvé dohady jsou diletantské, takže jasná fakta (kde je uvedeno i 52 občanských zaměstnanců, hradní hudba a řada dalších složek):

Složení stráže:
Tento vojenský útvar čítá celkem 660 osob (86 důstojníků, 110 praporčíků, 412 rotmistrů, 52 občanských zaměstnanců). Stráž se skládá z Velitelství, které tvoří štáb Hradní stráže, osobní štáb a logistika. Dále je složena z prvního a druhého praporu, Hudby Hradní stráže a Policie ČR a Roty zabezpečení.

Ostraha Hradu:
K ostraze vnějších prostor Pražského hradu jsou určeny strážní roty prvního a druhého praporu. Dále tyto roty stráží areál zámku Lány a dalších objektů, které patří mezi dočasná prezidentská sídla. Dále jsou tyto jednotky určeny k ostraze významných hostů a také k zabezpečování jejich ochrany při různých krizových situacích, ke kterým může během pobytu v České republice dojít.
Rota zabezpečení sestává z:
Dopravní čety, Motocyklové čety, Čety skladů, Čety psovodů.

http://www.pra­guecityline.cz/praz­ske-pamatky/prazsky-hrad-hradni-straz

(TADY NEJDE O ŽÁDNÉ BODY, ALE O SPRÁVNÁ DATA A PRŮKAZNOU PRAVDU!)
Snadno si dopočteš, že 9% je z celkového základu 660 lidí.
Otázka je v odborné rubrice, tak si ji nepleť s chatovací a zábavnou!

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/zpravy/po­litika/_zprava/vo­jaci-hradni-straze-jsou-pry-zklamani-ze-zatim-nemohli-pomahat-pri-povodnich--1220876

beer

Jen doplním odpověď Dr.Axla – konkrétně je to nyní takto: „Do Prahy-Lahoviček míří 64 vojáků Hradní stráže k odstraňování následků povodní.“

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/voja­ci-hradni-straze-budou-pomahat-po-povodni-v-lahovickach-pq3-/domaci.aspx?c=A130607­_094326_domaci_js#ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=id­nes&utm_conten­t=main

nonnel

Jestli jsem dobře poslouchal, tak hradní stráž má 90 vojáků. Kolik jich ale uvolnil, to mi nějak ušlo.

Mc Merkurion

a jen pro doplnění počtů,v době míru může mít prapor i jen dvě roty o dvou četách po dvou družstvech po dvou mužích,teta Wiki nemusí mít vždy pravdu

Mc Merkurion

jestliže se zeptáš na členy hradní stráže,tak bych taky uvažoval o vojácích hradní stráže a ne o kdejaké uklízečce a ostatních podpůrných pracovnících,takže musím souhlasit s Dr.Axlem

IQ tykve

Sakra, z toho co Dr. Axl napsal lze usuzovat, že mezi vyslanými muži byli : 2 kuchaři , uklízeč, jeden pozounista a houslista, tři lapiduši, jeden provianťák a samozřejmě kočí neboli vozka!

anonym

Dr.Axle, bylo nasazeno 22.000 hasičů, profi i dobrovolných.

anonym

Dr.Axle, dotaz byl na celkový počet členů, ne pouze příslušníků hradní stráže. jinak bych odpověď formuloval jinak.

anonym

ad česílko, matematicky je to OK, až na to, že je tam sakumprásk muzika a fůra dalších, kteří nasazeni být ani nemohou.

Chyba je v nesmyslně položené otázce, protože de facto šlo o cca 95% všeho použitelného a uvolnitelného mužstva.
V odkazech je jasně uvedeno, že šlo o 2. strážní prapor, takže řeči o podpůrných profesích jsou jen ubohým alibismem a k smíchu.
(Někdy nick vypovídá víc, než desítky příspěvků).

ad beer – díky za aktualizaci.
Znovu se jen opakuje, že mnozí nováčci nedokážou rozlišit Poradnu a kecací sociální síť.

IQ tykve

Dr.Axl, mohl jsem se zeptat přímo (já počet znám), ale zajímal mě postřeh odpovídajících, kteří (česílko) odpověděli na můj dotaz, ale ty mi tady předkládáš okopírované hňupoviny z nějakého zdroje a nebo si budu muset myslet, že jsi důstojníkem Hradní stráže. Pokud máš v nicku Dr, to asi neznamená že jsi Dr.

IQ tykve

A co říkáš na tento odkaz ? http://www.hrad­.army.cz/htm/2_0­.html