tomas1541

Kolik W je 1 Wh?

Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jedna watthodina odpovídá práci stroje s příkonem jeden watt po dobu jedné hodiny.

Další odpovědi
Kepler

Nelze srovnávat. Watt je jednotka výkonu, watthodina jednotka práce. Je to jako by ses ptal kolik kilometrů je 50 km/h (délka vs. rychlost).

Kelt

Wat je jednotka výkonu, Watthodina jednotka práce, Jedná se o dvě různé veličiny, proto nejde srovnávat..

led

JájsemRaibek píše:
Jedna watthodina odpovídá práci stroje s příkonem jeden watt po dobu jedné hodiny.

dodávam hrátky s číslami
Jedna watthodina odpovídá práci stroje s příkonem 6W po dobu 10min a zvyšných 50 minút nepracuje.

V praxi sa bežne stretávame so spotrebičmi s príkonom 500W až 3kW, ktoré ale pracujú s týmto príkonom len počas niekoľkých minút napríklad kávovar, pračka počas zohrievania vody, prietokový ohrievač vody…

klumprt

Hodinu jeden. Nebo půl hodiny dva. Nebo deset minut šest.