zjentek

Kolik vyinkasuji, pokud univerzitě či muzeu poskytnu své tělo po smrti pro vědecké, výstavní či jakékoli jiné účely?

Kategorie „přivýdělek“.

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu si rozklikněte odkaz drobným tiskem a přečtěte si smlouvu o tom, že vaše tělo poslouží věšdeckým účelům.

https://lf.osu­.cz/uan/11339/do­hoda-o-poskytnuti-darovani-sveho-tela-po-smrti-k-vedeckym-a-vyukovym-ucelum/

Pokud jsem dobře četla, o ceně ve smlouvě není nic uvedené. Ale i kdyby, dopředu vám peníze těžko poskytnou. Až zůstane jen vaše tělo, peníze potřebovat nebudete.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že v republice neni zařízení, které by poskytlo za tělo nějaký obnos. Jedná se o dary , ne o výkup.

aliendrone

V Česku? Asi nic. ;) :)
Hele, v muzeích chtějí obvykle egyptské mumie, medicínské a příbuzné obory prozměnu chtějí něco alespoň přibližně podobného lidským ostatkům.
Zkus zahraničí > NASA, možná vojensko-průmyslový komplex apod. instituce. ;) :D :D