Kelt

Kolik vody je v lidském dechu? Závisí to na dýchání?

I když roušky se mají používat, nosím šálu a pod ní mám kapesník. Ten po určité době měním, protože je promočený a nepoužitelný. Tak mne napadlo, kolik vody je vlastně v lidském dechu, nebo to záleží dýchání? Přijímám kyslík a ten odchází jako CO2 a voda z organizmu. Když budou sledovat 100 různých lidí,bude mít vydechovaný vzduch stejné složení, nebo závisí na způsobu dýchání, na případném složení poslední potravy a pod? Jestli můžete něco k tomu dodat, tak děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

V podstatě lze říci, že vydechovaný vzduch má téměř 100% relativní vlhkost, která odpovídá teplotě lidského těla 36 st.C. Takže by měla být u všech lidí prakticky stejná. Netýká se to ale hyperventilace (rychlého dýchání), kdy se vzduch nestačí tak zvlhčit.