Avatar uživatele
Zvědavý

Kolik vítězství má na svém kontě multi mistr světa motocyklů Giacomo Agostini ??

Oficiální statistiky uvádějí že 122. On však tvrdí že 123. Kde „vzal“ to vítězství navíc ? Vymýšlí si, nebo má pravdu ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3084 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
brillant

Odpoveď byla označena jako užitečná

Sám však tvrdošíjně hájí počet 123 vyhraných GP, do něhož započítává také jeden vyhraný závod kubatury 750ccm, jenž byl sice závodem MS, ale rozhodně neměl status Grand Prix.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Zvědavý Nahlásit

Další odpovědi
annas

"Statisticky vzato je Giacomo Agostini nejúspěšnějším jezdcem celé historie motocyklových závodů.

Během své kariéry získal 15 titulů mistra světa (8× 500 ccm a 7× 350 ccm) a vyhrál 122 Grand Prix – to se dosud nikomu jinému nepodařilo.

Sám však tvrdošíjně hájí počet 123 vyhraných GP, do něhož započítává také jeden vyhraný závod kubatury 750 ccm, jenž byl sice závodem MS, ale rozhodně neměl status Grand Prix."

Vysvětlení v odkazu

Stejně tak uvádií italský zdroj počet vítězství v Grand Prix – 122. + 1 x na na Yamaha TZ 750 na mistrovství světa

Upravil/a: annas