Patti

Kolik velkoměst má ČR?

Dobrý den, mohu se zeptat, kolik velkoměst má ČR? Nemohu to nikde najít, ani v knihách ani na Googlu… Zkrátka nikde…
Jugar: Ptám se KOLIK, ne co to je…

Nejlepší odpověď
quentos

Je však třeba dodat, že ve světě se za velkoměsto považuje město, které má více než milion obyvatel. Ze světového pohledu bychom tedy měli velkoměsto jen jedno.
K doplnění: stačí otevřít Jugarův odkaz, tak tady laskavě nekřičte.

Další odpovědi
Lamalam

Podle Českého statistického úřadu se za velkoměsto v ČR považuje město s více než 100 000 obyvateli. V ČR je v současnosti 6 velkoměst.

briketka10

Za velkoměsto se v Česku považuje město, které má více než 100 000 obyvatel

zdroj :https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Velkom%C4%9Bsto­#V_.C4.8Cesk.C3­.A9_republice

Plzeň patří mezi velkoměsta.
_________________

Agnetko paleček pro Tebe mě mrzí 😁

honza19hk

když se ptáš kolik, tak si je spočítej v Jugarově odkazu. nebo snad neumíš počítat?

anonym

Tady je zářný příklad, jak je dobře vkládat odkazy a nepřivlastňovat si moudra jiných, za vlastní. Viď Jugare!

Agneta

Velkoměsto musí mít nad 250 000 obyvatel, tak se koukni na nějaký soupis měst.
Já bych řekla, že tři, Jugarova Plzeň mezi nimi není:DDD

setapouch

Stačilo dát tu otázku do googlu…

doney gal

střevo

Ta školačka to s váma udělala správně
proč by měla hledat někde na gůglu dyž je tady dost volů na to aby jí to našli
a ani bod si za to nezasloužíte vy berani
jen tak na vás
😉

anonym

Moji správnou odpověd někdo smazal,ale Plzeň by to přece mohla být.

anonym

Tohle byl můj příspěvek.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Velkom%C4%9Bsto