Kelt

Kolik vdovských důchodů bere třeba trojnásobná vdova? Sčítá se to?

Žena žije s mužem, jsou manželé a muž umře. Pak má ta žena nárok na vdovský důchod. Pak se vdá znovu a situace se opakuje, tedy je opět vdovou. Bere důchod po prvním manželovi, nebo po druhém, nebo po obou? Asi by měla brát po tom druhém. Ale pamatuji si případ, kdy žena brala vdovský důchod, ale druhého muže si nechtěla vzít, aby nepřišla o ten důchod. Jak je to vlastně? Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Pobírá jen jeden vdovský důchod, protože pokud se znovu vdá, zanikne nárok na důchod po předchozím manželovi.

Další odpovědi
ivzez

Uzavřením dalšího manželství zanikl
nárok na vdovský důcho po předchozím manželovi.

Vznikne-li nárok na vdovský půchod po dalším manželovi,
bude jí náležet jenom ten.
__

Pokud se vdova znovu neprovdá, bude dál pobírat
vdovský důchod po zesnulém manželovi.