dust8

Kolik už je mutací covidu?

Odpovědi
Drap

Těžko říct, myslím že jsou doposud známy 4

Edison

Covid nemá mutace. Je to NEMOC!

Kepler

Jsou známy dva podkmeny, které se od sebe příliš neliší – S a L. Naštěstí nejde o mutace v pravém slova smyslu, které by se lišily průběhem nemoci. https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/novy-koronavirus-mutuje-ma-uz-dva-typy-zkoumani-nemoci-postupuje-91310

Edison

To by mě zajímalo, Drape… Povídej…

Mimochodem… Covid-19 je NEMOC!!! … Způsobená virem SARS-CoV-2 (dříve 2019-nCov)!!!

Bože… když už chcete o něčem psát, tak se naučte terminologii…

zjentek

Edisne, covid je mutace! Tak asi „tanto předtím“ muselo zmutovat na covida 19 ne? Broboha mysly! (;

Edison

Potíž je v tom, že žádný předchozí covid není. Před tím byl jen SARS (syndrom akutního respiračního selhání), kterou způsobuje virus SARS-CoV a chřipka, kterou způsobují viry HxNx. A zdá se, že SARS-CoV-2 není mutací SARS-CoV, jen je to jeho blízský příbuzný, něco jako bratříček. Dokonce ani covid 18, ani covid 1. to číslo neznamená pořadí, ale jen rok objevení a stal se součástí jména nemoci. Mutuje virus a ne nemoc. Ty mYslY!!!

zjentek

Tak jo! (;