Lgee

Kolik ukrajinských školáků letos nastoupí do školy?

Odpovědi
da ny

Příliš brzy se ptáte.
Těžko říci, To bude jasné až po prázdninách.
Pana Rakušana/vládu vůbec nezajímá, kolik Ukrajinců se posunulo dál na Západ. Nezajímá ho, kolik lidí se vrátilo, kolik jich cestuje sem tam Nemají žádnou odhlašovací povinnost. Na cizinecké policii to nikoho nezajímá (v našich končinách ne). Ani neví, kdo co umí, jaké má vzdělání. Pracovních míst za minimální mzdu je na trhu dostatek. Začne se zjišťovat.
Známý nedostal od února, ani haléř příspěvku za ubytování. Vše (žádost) se řeší na ministerstvu, přes internet. „Zkrachovalo“ to na počeštěném křestním jménu. Nadia, Natalia (v pasu), byla „počeštěna na Nadju a Nataliju. Koho by to napadlo, že?