Avatar uživatele
sesednizkola

Kolik udělám z této směsi svařáku?

Si říkám, jestli to není moc na jednu sedmičku vína? Na pytlíku nic není napsáno. Ty tři sáčky jsou hnědý cukr.

https://postim­g.org/image/5va7uq5xt/

Zajímavá 0 před 2328 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Osobně jsem dělával svařák pro partu na horách. Víno, rum 1 : 0,5 + kůra skořice , vanilka kůra, hřebíček. Nikdo nám neříkal kolik čeho. Dělali jsme to do kýble a jen se po tom zaprášilo. Nikdy nikdo neřekl, že by mu to nechutnalo.
Říkali jsme tomu Morganova pomsta.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Přiměřeně…při­měřeně…přiměře­ně… Příprava svařáku není žádná vědecká disciplína. Nejlíp se jednou někomu podívat pod pazoury, když to klohní a pak to zkusit sám. V případě, že by prvnímu výsledku něco chybělo nebo přebývalo, tak příště toho přidat nebo ubrat.

To, co je v hrnci mi připadá, že na sedmičku je opravdu moc. Té skořice bych na sedmičku dal tak dvě roury.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Připadá mi divné, že na obalu není uvedeno na kolik litrů svařáku to postačí. Obvykle se dává 1 – 2 skořice, 5 ks hřebíčku a cukru podle chuti – to vše na 1 litr. Na jednu flašku vína je to balení rozhodně moc. Jinak tady je vyzkoušený recept:
cukr krystal dle chuti a kvality vína
1 ks skořice celá
5 ks hřebíček
1 l červené víno možno i bílé víno
citronová kůra
1 ks badyán
pomerančová kůra
kardamom několik zrnek
Jinak svařák mi připadá jako plýtvání alkoholem, na zahřátí ale dobrý. Ohřeješ víno a všechny opice vyskáčou do pryč.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Cukr bych odhadla tak na litr vína,
koření na ± 10 litrů…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Drap odpověděl přesně. Otázkou zůstává, jestli to bude k pití.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Tipnul bych tak 5–10 litrů svařáku. Cukru bych dal víc. Ale je nutně třeba dokoupit víno 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek