sesednizkola

Kolik udělám z této směsi svařáku?

Si říkám, jestli to není moc na jednu sedmičku vína? Na pytlíku nic není napsáno. Ty tři sáčky jsou hnědý cukr.

https://postim­g.org/image/5va7uq5xt/

Nejlepší odpověď
mosoj

Osobně jsem dělával svařák pro partu na horách. Víno, rum 1 : 0,5 + kůra skořice , vanilka kůra, hřebíček. Nikdo nám neříkal kolik čeho. Dělali jsme to do kýble a jen se po tom zaprášilo. Nikdy nikdo neřekl, že by mu to nechutnalo.
Říkali jsme tomu Morganova pomsta.

Další odpovědi
klumprt

Přiměřeně…při­měřeně…přiměře­ně… Příprava svařáku není žádná vědecká disciplína. Nejlíp se jednou někomu podívat pod pazoury, když to klohní a pak to zkusit sám. V případě, že by prvnímu výsledku něco chybělo nebo přebývalo, tak příště toho přidat nebo ubrat.

To, co je v hrnci mi připadá, že na sedmičku je opravdu moc. Té skořice bych na sedmičku dal tak dvě roury.

Kepler

Připadá mi divné, že na obalu není uvedeno na kolik litrů svařáku to postačí. Obvykle se dává 1 – 2 skořice, 5 ks hřebíčku a cukru podle chuti – to vše na 1 litr. Na jednu flašku vína je to balení rozhodně moc. Jinak tady je vyzkoušený recept:
cukr krystal dle chuti a kvality vína
1 ks skořice celá
5 ks hřebíček
1 l červené víno možno i bílé víno
citronová kůra
1 ks badyán
pomerančová kůra
kardamom několik zrnek
Jinak svařák mi připadá jako plýtvání alkoholem, na zahřátí ale dobrý. Ohřeješ víno a všechny opice vyskáčou do pryč.

ivzez

Cukr bych odhadla tak na litr vína,
koření na ± 10 litrů…

aliendrone

Drap odpověděl přesně. Otázkou zůstává, jestli to bude k pití.

Dochy

Tipnul bych tak 5–10 litrů svařáku. Cukru bych dal víc. Ale je nutně třeba dokoupit víno 😉