bolak

Kolik tužkovejch baterií by bylo potřeba zapojit do hada, aby mě to zabilo když se chytnu každou rukou jinýho konce?

Doplňuji:
mosoj: Ale já myslím do hada jako do série, chápeš, akorát jsem to řek odborně..

Prostě když se dotkneš dvou konců baterie, tak to s tebou neudělá ani ťuk, ale kdyby bylo těch tužkovek do série dostatečný množství, tak už by to nějakej kopanec dát mohlo, nebo ne, nebo jsem zase mimo? (pro změnu:))

Nejlepší odpověď
mosoj

Nech hada na pokoji nebo tě prásknu ochráncům zvířat. Kdes na to přišel strkat do nich tužkovky. Když tak jedině AAA.
Doplňuji:

Tak vůbec nezáleží na napětí, ale velikosti proudu, který proteče tělem do země ( nebo do jiného vodiče).
A hodnoty jsou nečekaně nízké !!!!

Za práh vnímání se považuje u AC 0,5 mA !!!
a DC 2 mA !!
Za práh bolesti se považuje u AC 3,5 mA a DC 10 mA.

DC … stejnosměrný proud
AC …střídavý proud

40 mA může být již smrtelný proud. Záleží na prostředí, dráze průtoku tělem ( hodnotě odporu ) a zdraví člověka.
Zajímavé je že největší nebezpečí při úrazech el. proudem, hrozí vývinem plynů v krvi působením elektrolýzy při průchodu proudu tělem. Stejné jako když se vám při injekci do žíly dostane vzduch.

Toto říkají normy :
V roce 1995 ještě platila ČSN 34 1010, která stanovovala „BEZPEČNÝ"proud 10mA stř.a 25mA ss proudu.Ale od ledna 1996 po vydání ČSN 33 2000–4–41 již není v žádném právním předpise, ani v žádné technické normě stanoven BEZPEČNÝ proud. Jen "USTÁLENÝ MEZNÍ PROUD“, který resperktuje toleranční práh vymezený vnitřním odporem těla osoby nebo zvířete 2000 Ohmů z hlediska úrazu při proudech 3,5mA stř.a 10mA ss!

Nejnovější edice ČSN 33 2000–4–41 ed.2 ze srpna 2007 popisuje úraz elektrickým proudem jako stav, kdy proud protékající postiženým tělem, jehož velikost překročí určitou bezpeečnou mez ( ale ta není stanovena, je to jen individuální fyztiologická odolnost jedince a ta je různá u dospělého, zdravého muže, jiná u dítěte nebo ženy ( cca poloviční odolnost oproti zdravému muži), jiná u zvířat (krokové napětí!).

Konvenční mezní hodnoty proudů z hlediska jejich účinků na lidský organizmus jsou uvedeny v tab.NC.1 ČSN 33 2000–4–1 ed.2 a činí 0,5mA AC a 2mA DC jako proud právě vnímaný. Mez, která postiženému zabraňuje uvolnění z obvodu elektrického proudu již činí 5mA AC a 25mA DC!

Další odpovědi
briketka10

hele hele nech toho jó a žádnou do hada
nestrkej to Tě jako omrzel život ?? 😁

gecco

To takto nelze stanovit…
Jednak není známa tvá osobní odolnost vůči účinkům elektrického proudu a druhak nedefinuješ prostředí…
😉
Ale, vyjdu-li z

  • odpor lidského těla je cca 5 kΩ
  • tužkovka má napětí 1,5 V
  • tužkovka má vnitřní odpor cca 0,5Ω
  • nebezpečný je proud 25 mA DC (nedovolí ´se pustit´)

Pak z Ohmova zákona vyplývá, že by těch tužkovek muselo být cca 84…
No – s jistými přechodovými odpory kontaktů, řekněme, 100…
___
Doufám, že jsem se ve výpočtu nesek´…
😉

rigormortis

Teď jsem si naměřil 0,5Mohm na rukách…dejme tomu, že baterie má kapacitu maximální dle toho, kolik může protéct (tudíž je to proměná)…kolik watů zabije člověka? Tipnu si že 100W (standartní výkon člověka dle strojnických tabulek).
co je watt? Je to vlastně V krát A…
ohmův zákon…známe R=500 000ohm, I=100/U…R=U/I…po dosazení=
500 000=U/100­/U…500 000=2U/100…500 00­0=U/50…U=10 0­00V potřebuješ k tomu, aby ti tělem teklo 100W, což tě zabije určitě (jedna baterka má 1,5V, tzn 10 000V/1,5V=cca 6000tužkovek v řadě bude stačit).

A tohle řeším v sobotu večer…potřebuju koníček.

anonym

Jedna.

zelí

To už Vás vyjde levněji autobaterie.

led

Myslím, že gecco s tými pár batériami by nepostrašil na mloka(?)
ale na druhej strane, kto by to mohol vedieť lepšie, ako človek, ktorého nick (pridaním jedného znaku a medzery) pripomína posmrtnú stuhlosť (rigor mortis). Preto len kontrolná otázka pre odborníkov na elektrošoky. Je vami vypočítaná dávka Ampérov aj dostatočne silná, nielen silou ale aj určitou trvácnosťou. Ako dlho musí daný „smrteľný“ elektrický prúd prechádzať ľudským telom aby bol naozaj smrteľný? to znamená jestvuje určitý pomer veľkosti elektrického prúdu „A"k dĺžke jeho trvania – času "t“…

gecco

Led → za nebezpečné se v DC považuje napětí od cca 110 V…
Ta stovečka AA dá 150 V – pravda, s relativně velkým vnitřním odporem (cca 50 Ω – ale co je to proti 5 kΩ člověka – v takovémto obvodu je ´nová´ AA dost tvrdým zdrojem).
A – já netvrdím, že to Bolaka zabije (na takové tvrzení zbývá příliš mnoho neznámých), ale dovolím si tvrdit, že (pokud to uskuteční)

  • nebude mu připojení do okruhu příjemné
  • procházející proud mu nedovolí okruh ´rozpojit´

😉
Se zbytkem ´poznatků´ bych počkal na zprávu Bolaka a nebo jeho notáře…
😉

led

bolak je nesmrteľný!

bolak

briketka10: ale život neživot, tohle je ve jménu vědy!!

briketka10

aháá 😁

bolak

gecco: Jestli ses sek nebo nesek, to se teprve ukáže :)) (už mám objednáno rodinný balení AA)

gecco

;-DDD
Tak přidej do závěti požadavek, aby notář (případně) informoval nejen dědice, ale i nás…
😉