Matessino

Kolik tun odpovídá kiloNewtonu?

Ahoj,
kolik tun odpovídá na kiloNewton? a naopak, děkuji, převelice. :)

Nejlepší odpověď
gecco

Tuna je jednotkou hmotnosti, (kilo)Newton je jednotkou síly…
Takže dokud nedoplníš nějakou podmínku pro ´převod´ hmotnosti na sílu – nelze odpovědět…

Další odpovědi
mosoj

1 klilonewton = 101,972 silového (váhového) kilogramu. Klik je to tun snad vypočteš.

1 silová (váhová) tuna = 9,80665 kilonew­tonu.

mosoj

Gecco sice pravdu nemá, ale jako ve světě. Účel světí prostředky.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-prepocitak-kn-na-tuny-nebo-kg

cochee

A jakpakto, že nemá? Tou nedoplněnou podmínkou je prostředí, ve kterém je vztah síla – hmotnost zjišťován, protože ve vztahu figuruje gravitační konstanta, takže jedna tuna „tlačí“ jinak na Zemi, jinak na Měsíci a jinak třeba na povrchu α-Orion, pokud by ta hvězda nějaký povrch měla…