Angi-Shy

Kolik toho za den sní andulka pokud se mluví jen o prosu?

Bohužel naše andulky jsou vybíravý a nechtěj nic kromě prosa. Zajímalo by mě, kolik prosa tedy andulka sní, aby se nepřejídala, začíná totiž mít větší bříško

Odpovědi
gecco

Proso (nebo něco podobného) by měla andulka mít k dispozici pořád – takže omezení krmné dávky není to ´pravé´…
😉
Vhodné je krmit prosem neloupaným (andulka se ´zabaví´ jeho loupáním), ale problém tvých andulek tkví spíše v malé voliéře – andulkám chybí pohyb.

lexx

zbaští jen tolik kolik potřebuje, není hloupá

cochee

Myslím, že sežeře tak 2 kávové lžičky. Máme novou andulu a ta si zatím nevšímá vůbec ničeho jiného (ovoce, zelené, sépiovka) než prosa, resp. krmné směsky s převahou prosa. Dáváme jí i prosný klásek, z toho něco vyzobala, ale visí jí tam už dva týdny a furt na něm ještě je co zobat.