zjentek

kolik toho moucha za den nakadí ..a co je na tom špatně?

kdo mi smazal tento dotaz, zatímco druhej dotaz(né až tak moudrej jako ten můj) tady zůstal ..viz, he:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-li-moucha-masarka-je-i-moucha-zelinarka
..bzzz ;)))

Odpovědi
anonym

Trávicí soustava

Hmyz má kompletní trávicí systém. To znamená, že základem jejich trávicí soustavy je trubice probíhající od úst až po konečník, což kontrastuje s neúplnými trávicími systémy, které můžeme nalézt u jednodušších bezobratlých. Vylučovací systém se skládá z malpighických trubic pro vylučování odpadních látek a zadních vnitřností pro osmoregulaci. V malpighických trubicích se z krve odnímají odpadní látky a jsou přeměňovány na moč, která se ukládá do zadního střeva. Koncovou částí střeva je hmyz schopen zpětně vstřebávat vodu spolu s draselnými a sodíkovými ionty. Proto hmyz většinou nevylučuje se svými výměšky i vodu, ale uskladňuje si ji v těle. Tento postup zpětného vstřebávání jim umožňuje odolávat horkému a suchému prostředí.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hmyz