zjentek

Kolik tiskařský barvy by se ušetřilo, kdyby místo „bobkovej list“ na ty sáčky psali vavřín?

..půlka?
Ad Klaproth- no jo, jenže na pimentovníku by se na barvě nic neušetřilo, spíše o písmenko prodělalo

Nejlepší odpověď
gecco

Neušetřila by se žádná – ´prázdné´ (uprázdněné) místo by se muselo potisknout barvou jinou…
😉

Další odpovědi
Klaproth

Proč by se to mělo dělat? To koření se jmenuje bobkový list, vavřín je název rostliny, na které to roste. Název nové koření se také používá, nikdo neříká pimentovník.

anonym

5 písmenek.

Dochy

Viděls pytlík s kořením poslední dobou???

http://vitana­.cz/files/pro­duct/default/8855-Bobkovy-list_3D.jpg

V tomto případě by „vavřín“ zanmenalo, že budeš muset použít více zelené barvy…

mosoj

Zlepšováky už nefrčí.

zjentek

Dochy nevěřím! To je bílá barva, né barva sáčku ;)

Dochy

Pak platí odpověď Gecca 😉

zjentek

furt je to kravina, vy nepřemejšlíte ;(

ptáč

To máš recht, kolik by hledači původu názvů ušetřili za napětí (proud), kdyby kvůli tomu nemuseli brouzdat iinternetem, aby zjistili, že bobkový list, bay leaf je totéž, co vavřín, kterým by si mnozí kuchaři nechtěli okořenit jídlo, protože může být jedovatý.

zjentek

gecco, to je blbost, myslím, že ta podkladová barva je pod tím nepraktickým názvem tak či tak, nebo né?

gecco

A myslíš, že ta podkladová barva na tom pytliku vyroste?
😉
Ne – možná máš pravdu – netuším, jestli se to potiskuje soutiskem a nebo jedna barva přes druhou…

zjentek

Jugar, nebuď matematik, středověkej hospodář ti slušel víc