zjentek

Kolik tepelného záření zachytí obvyklé, čiré sklo?

Sklo a IR záření.

Odpovědi
Klaproth

Běžná příměsová skla mají propustnost okolo 96–98%. Ta zbývající 2–4 % se z části odrazí a z části pohltí, takže já odhaduji, že běžné sklo pohltí 1–2% IR záření. U křemenného skla to bude ještě mnohem méně.

Dochy

Obecně by pro izolační schopnost mělo sklo odrážet IR záření, zvláště to „vzdálenější“ (pro skleníkový efekt musí propustit blízké IR, světlo a část UV od slunce a odrazit vzdálenější IR, které odpovídá záření při nám blízkých teplotách kolem 20–30°C) Na co přesně reaguje detektor pohybu a jak moc jej ovlivní sklo Ti neřeknu, ale ovlivnění je reálné.

Kepler

Musíme mluvit o izolační schopnosti, tedy kolik propouští. Pokud jde o obvyklé sklo používané k zasklení oken, je součinitel prostupu tepla od 5,8 u jednoduchého zasklení až po 0,5 W na metr čtvereční a stupeň u špičkových izolačních trojskel. https://www.e­urooknattk.cz/os­tatni-vyrobky/izolacni-skla

Pro názornost: při teplotním rozdílu 20 st.C jednoduché sklo o jednom m2 propustí 116 W.

Doplněno: aha, nevěděl jsem, že ti jde o IR čidlo. Myslel jsem na teplo domova.

richardad

Už mě nezlobte!. Proč se ptáte lidí, kteří tomu nerozumí?. Vygůůglete si to. Proč ze sebe děláte nemožnáky!?

Nejlepší okenní skla vyrábí japonská sklárna Asahi Glass Company, která koupila sklárnu Glaverbel od Danone.
http://www.you­rglass.com/con­figurator/cz/cz/to­olbox/configu­rator/main.html
Okenní sklo zachytí tolik IR, kolik chcete a kolik si zaplatíte.
Obyčejné čiré sklo se již do oken nepoužívá, snad jen u sklenáře do rozbitých panelákových dveří.
Takže příště googlit: okenní skla vlastnosti