Kolik tedy na úroku z prodlení zaplatíme?

Dobrý den, k 31.7.2007 byla splatná faktura od mobilního operátora. Fakturu jsme zaplatili k 20.4.2010, přičemž k tomuto dni bude účtován úrok z prodlení 7% p.a. Kolik tedy na úroku z prodlení zaplatíme? Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Já bych na tu odpověď šel takto:

1.000 = jistina (virtuální číslo, protože tazatel neuvedl konkrétní částku)
995 = počet dní prodlení
7% p.a. = roční úroková sazba
191 Kč = CELKOVÝ ÚROK / vztažený k jistině 1.000 Kč

Dosaďte si částku, kterou máte na faktuře a skutečný úrok si odvoďte od poměru 191/1000

V této souvislosti bych upozornil na právo mobilního operátora účtovat si zákonný úrok z prodlení, který odpovídá ročně výši repo sazby stanovené Českou národní bankou, zvýšené o sedm procentních bodů.
(detaily viz zdroj)

Pro zajímavost a srovnání jsem si udělal v excelu výpočet úroku podle těchto zákonných sazeb a vyšel mi úrok ve výši 261 Kč / na 1.000 jistiny.

Zdroj: http://www.cnb­.cz/cs/faq/faq_u­roky_z_prodle­ni.html

Další odpovědi
dudu

Zaplatíte 60 hal., z každé dlužné stokoruny za měsíc, za cca 33 měsíců tedy z každé stovky přibližně 20 korun. Nepočítám úrok z úroků.

Miroslavst

Odpověď by byla velmi jednoduchá, ale bohužel je zde malá a podstatná chybička. Kolik se mělo platit.
Pokud však nechcete říct, tak zde je výpočet:
částka x 7% x počet dní prodlení (31.7.2007–20.4.2010) : 365 = úrok z prodlení