arygnoc

Kolik teda je kontinentů na té naší kouli a jak se jmenujou?

četl jsem si ve vaně 21. století 2010/4 a čtu, že kontinentů je:
sedm: Asie, Evropa, Severní Amerika, Jižní Amerika, Afrika, Austrálie a Oceánie, Antarktida
šest: Asie, Evroasie, Severní Amerika, Jižní Amerika, Afrika, Austrálie a Oceánie, Antarktida
ale i
šest: Asie, Evropa, Amerika, Afrika, Austrálie a Oceánie, Antarktida

nebo dokonce
pět: Evroasie, Amerika, Afrika, Austrálie a Oceánie, Antarktida.

Tak teď nevím.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Rozdělení světa na 7 kontinentů se obvykle vyučuje v západní a střední Evropě a v Severní Americe, zatímco rozdělení na 6 kontinentů (spojená Eurasie) se také vyučuje v Severní Americe a dál ve východní Evropě a Jižní Americe či v Asii. Šest je také počet kontinentů používaných ve vědeckém prostředí

Jelikož neexistuje žádný standard pro definici kontinentu, různé kultury a vědní obory mají odlišné seznamy toho, co považují za kontinent. Všeobecně uznané charakteristiky kontinentu jsou: musí jít o rozlohou velké území, musí sestávat z neponořené pevniny, a musí mít geologicky význačné hranice (v úvahu se můžou kromě moří či hor brát např. i litosférické desky). Zatímco podle některých existuje pouze 4 nebo 5 kontinentů, ve světě se nejčastěji uvádí 7, resp. 6.

Mapa světa s barevně odlišenými kontinenty
7 kontinentů Severní Amerika Jižní Amerika Antarktida Afrika Evropa Asie Austrálie

6 kontinentů Severní Amerika Jižní Amerika Antarktida Afrika Eurasie Austrálie

6 kontinentů Amerika Antarktida Afrika Evropa Asie Austrálie

5 kontinentů Amerika Antarktida Afrika Eurasie Austrálie

4 kontinenty Amerika Antarktida Eurafrasie Austrálie

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­tinent

Další odpovědi
anonym

Afrika,antarkti­da,arktida,asi­e,Evropa,Austrá­lie a oceánie,Severní amerika,jížní amerika

dědapetr

Asie,Afrika,Severní Amerika,Jižní Amerika,Antar­ktida,Evropa,Au­strálie a Oceánie.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­tinent