autacek

Kolik svíček se nosí na hrob? Za každého nebožtíka, nebo za každou osobu, která přijde uctít památku?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, zda jste křesťan. Symbolické vyjádření – svíce měla zemřelému svítit na cestu., později za jeho duši, která ve svátek Dušiček ze tmy vychází na světlo.

Z toho by mělo plynout – jedna svíčka, jedna duše. Jenže některé jedince, kteří v hrobě odpočívají neznáte, protože se už v prach obrátili.

Ale osobně se domnívám, že dnes věttšinou zapálí svíčka osoba, která hrob navštíví a vzpomene na své zemřelé.

Někdo zapaluje svíčky za rodinu. Jiný jen postojí a zapřemýšlí.

To považuji za důležité – vzpomenout si a zapálit svíčku za sebe, jednu či dvě, jak kdo chce.

Další odpovědi
Dochy

Na to podle mně neexistuje pravidlo. Záleží na tom jak to cítíš Ty. Podle mně jedna svíčka jeden hrob jedna návštěva (člověk nebo skupinka)