Kolik stupňů je mezi hodinovými ručičkami ve 3:15hod?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Omlouvám se, ale nula to určitě nebude v žádném případě.
Na těch patnácti minutách totiž malá ručička je přesně ve tři hodiny. Jakmile se posune velká ručička na čtvrt, tedy na těch patnáct minut, tak malá se posune o čtvrtinu ke čtyřce.
Úhel nula by byl možná někde ve 3:16–3:17, nikoli však ve 3:15
Doplňuji:
Nebudu chytračit, ale myslím, že ve 3:15 hodin svírají ručičky 6°.
Vezmu-li, že jedna minuta je do hodiny 60× a kolo má 360°tak těch 360 vydělím 60 a vyjde mi úhel jedné hodinové minuty. Těch 6°. Ale to je jen úvaha, úhly mi moc nešly.

Další odpovědi
rynek878

pokud jsou dobře ručičky nastavené,tak by to mělo být 0 stupňů

mosoj

Tak kdo má pravdu. Já říkám že úhel mezi malou a velkou ručičkou ve 3: 15 je 30/4= 7,5 stupně.

Mezi 3 a 4 je úhel 30 stupňů. Aby malá ručička dojela na 4 a byly 4 hodiny, velká musí ujet 270 stupňů. Tedy 3× tolik než ujela dosud. Dosud tedy ujela velká 90 stupňů
a malá 1/4 ze 30 stupňů to jest 7,5 stupně.
Doplňuji:
Miroslavest palec velmi oceňuji. Myslím, že to je je jeden z nejhodnotnějších palců který jsem dostal,

Mili @

Že by nula?????
Doplňuji:
Míro, jasně, že máš pravdu!!!
Malá ručička už nebude na trojce, ale kousek za ní, jasná zpráva!!!!

FOG

Jak jiz napsal Mosoj,je to 7,5 stupne.
A pro doplneni-myslim,ze rucicky jsou na sobe ve 3 hodiny 16 minut a 15 vterin.

Miroslavst

Mosoji, souhlasím s vámi.
Já jsem říkal, že mi úhly moc nešly, ale daleko jsem od pravdy nebyl. Ono ta malá ručička totiž při čtvrt není přesně na 16 minutách ale ještě o kousek dál.
Já jen tvrdil, že nula to rozhodně není.

FOG

Souhlasim s Vami panove.Ono je zavadejici,ze jsiu rucicky na sobe ,tedy nulovy uhel,ale kdyz se zamyslite,tak dojdete k logicke uvaze a posleze vypoctu jako Mosoj.
Rucicky jsou podle me na sobe a v nulovem bode – ve 3 hodiny a 16 minut a 15 sekund.