Paetur

Kolik studentů v České republice připadá na jednoho učitele?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Student se užívá pro vysokoškoláky. Jinak ve školském zákoně se píše o žácích základní a středních škol.

SIce ASJC uvádí, že student je posluchač vysoké školy; též žák střední školy, ale ve školských zákonech se uvádí žák základní a střední školy.

1. Žáci na ZŠ – v roce 2016

„V současnosti u nás připadá 14,5 žáka na jednoho učitele, což je jen o jedno dítě více, než před pěti lety.“

Informace o ZŠ, počtu škol, žáků, učitelů atd. najdete v odkazu

http://www.ces­kovdatech.cz/cla­nek/49-zakladni-vzdelavani-v-cesku-ubyva-skol-i-mladych-ucitelu/

2. Na střední škole to bylo 8 žáků. Souvisí s tím, že existuje velký počet středních škol.

3. Studenti na VŠ
Čísla se mění, jde o starší údaj – na 1 vysokoškolského učitele bylo 16 studentů.