jungle-be

Kolik stran má skutečně kniha Podkoní a žák ?

Na internetu jsem našel, že 46, potom 41 a nakonec jsem si stáhl PDFko
kde je stran 18. Mohl by mi někdo napsat, kolik stran skutečně má?

Děkuji
Doplňuji:
Děkuji. Zajímaly by mě ještě Tyrolské elegie od Borovského. Někde maji 9 stran, někde 157, jinde zase 46, 14 či 38.

Nejlepší odpověď
quentos

Národní knihovna Praha by o tom měla něco vědět: podle jejího katalogu má kniha 38 stran, což by zhruba odpovídalo i tomu PDFku (ve formátu .pdf bývají knihy naskenované a jedna stránka ve scanu – obvykle formát A4 – tedy odpovídá dvěma stránkám v knize, což se zhruba shoduje). Důvod rozdílu mezi 38, 41 a 46 stranami bude tkvět v různých vydáních (různých použitých fontech, rozdílných formátech, absence či přítomnost předmluvy, obsahu apod.)
Doplňuji:
Tyroslké elegie: podle téhož katalogu sedm stran, v jiném vydání 12 (opět zřejmě rozdílný font, přítomnost předmluvy/doslovu apod.). Uvádí-li se někde 146, jedná se patrně o počet stran Borovského básnické sbírky, do nichž byly Tyroslké elegie zahrnuty. Tyrolské elegie jsou ostatně ke stažení zde – uvidíte sám: www.sesity.net/e­lektronicka-knihovna/tyrolske-elegie.pdf

Zdroj: http://aleph.nkp­.cz/F/9DE5XDP5MFVCLGKJAJ­HUXM2K98HX8NVYK­KCK3RSURCVN5Y­VUBF-33990?func=full-set-set&set_number=073429&s­et_entry=000001&f­ormat=999

Další odpovědi
Emefej

Pokud neuvedeš jaké konkrétní vydání máš na mysli, tak je otázka nesmyslná.