Tali Vael

Kolik stojí vybroušení surového diamantu?

Nedávno jsem našla takový kamínek, ze kterého se vyklubal diamant, potvrzeno kámošem, který se tím živí.
Vím, že v surovém stavu nemá žádnou cenu, že cena narůstá až po vybroušení, nevíte v jaké cenové relaci je takové vybroušení diamantu a jestli to za to vůbec stojí?

Shef: pro upřesnění – nebyl nalezen na uzemí ČR, našla jsem ho na pobřeží Balského moře, když jsem byla na dovolené ve Švédsku, teprve doma mi kamarád řekl, že se jedná 100% o diamant, a když jsem se ho zeptala, kolik by stálo vybroušení, tak mi jen řekl, že mi to přesně nepoví, že každý brusič si určuje jinou cenu. Proto se ptám tady, jestli to někdo neví, nehodlám dávat majlant, abych pak zjistila, že nemá skoro žádnou cenu.

Nejlepší odpověď
Shef

no tak tady je to buď, anebo, hodnota diamantu se nejen určuje podle toho jak vybroušený, ale také velikost, jestli je bez kazů, kolik bude mít ve finální podobě karátů, aktualní tržní hodnota diamantu atd.
Vybroušení tě klidně může přijít i na 20000, záleží na velikosti, ale pokud by byl bez kazů a byl by dobře vybroušený, tak stačí počkat na správného kupce a budeš v balíku, nebo se taky může stát, že budeš ráda, když budš mít aspoň část své invetice zpátky: Je to loterie – buď, anebo.
Jenže tady je mnoho otázek, kde si ho přesně našla, jak to, že ti ten tvůj známý nebyl schopen říct cenu vybroušení a kdo ví, jestli si ten tvůj kámoš nespletl, může se taky s velkou pravděpodobností stát, že jde o zirkon.

Další odpovědi
Lamalam

Kamarád, který se tím živí, neví kolik stojí vybroušení? Myslím si, že nás pěkně lakuješ. Pokud jsi ten kamínek, ze kterého se podle kamaráda vyklubal diamant, našla na území ČR, tak gratuluji. Máš v ruce teprve třetí diamant nalezený na našem území. Obrať se na Národní muzeum, určitě tuto mineralogickou raritu rádi odkoupí.

Drap

Ptáš se na nesmysl. Záleží na způsobu broušení, velikosti a dalších věcech. V těchto případech se vždy stanovuje cena dohodou

gecco

  1. jakou má ten kamínek hustotu??
  2. jakou má ten kamínek barvu?
  3. jakou má ten kamínek hmotnost?
  4. jakou má ten kamínek čirost?

___
Ten kámoš požírá diamanty???
😉

Agneta

Vůbec nejdivnější na tom je, že se tam na břehu sehla pro nějaký kamínek, který vypadal stejně jako všechny ostatní (normální průhledný křemínek), a to má být diamant:DDD