Michal Kole

Kolik stojí stát důchodce?

To přece není jen důchod, ale i zdravotní pojištění a možná ještě něco

Nejlepší odpověď
anonym

Mne jako důchodkyni stojí tento stát opravdu hodně. Hodně nervů proto, že parlament vymyslel důchodovou reformu. Na jedné straně zajistil zákonem nedotknutelnost důchodů a zajistil jejich valorizaci, na druhé straně odsouhlasil, že peníze „zapůjčí“ na jiný účel, než je vyplácení důchodů. Zapomněl ale vymáhat vrácení této „půjčky“. Valorizaci omezil v rozporu s dříve zmíněným zněním zákona.
Tento stát dopustil zhoršení životní úrovně svých občanů a také to, že z naší republiky se stala popelnice Evropy (nebo jen Evropské unie?).
Michale, tento stát mne stojí hodně – ztrátu iluzí, ztrátu představy o tom, že zde existuje spravedlnost, ztrátu jistot, ztrátu přesvědčení, že jsem si za dlouhá léta produktivního života našetřila na slušné stáří, ztrátu důvěry v politiky a politiku celé ČR.
Nemyslím si, že důchodci jsou ti, kteří zatěžují český stát náklady, které jsou neopodstatněné a jen stěží odůvodnitelné. Dost často dostávám e-maily, z nichž je mi skutečně dost hořko. Až budou za dlouholetou práci pro tuhle zemi brát tak mizerné důchody všichni občané této země, tak to bude v pořádku. Zatím je to tak, že ne všichni zde mají stejným metrem měřeno to, zač je ČR „trestá“.
Já vím, že otázku jste myslel opačně. Jenže jste ji napsal tak, že mi dala možnost odpovědět Vám právě takhle. Co takhle bazén? Nebylo by lépe jít si zaplavat?

Další odpovědi
Drap

V průměru si to každý důchodce zaplatil předem nejméně dvakrát , když odváděl celý život na sociální a zdravotní. Samozřejmě ti co mají důchod už jako mladí ti ne, za ně to zaplatili ti co pracovali.

mosoj

Důchodce nestojí stát nic !! Důchodový systém je průběžný a stát na důchody a ostatní pojištění !!!!! vybírá od od pracovně činných občanů a firem. Není mně známo že by důchody byly financovány z něčeho jiného. Naopak určité přebytky které vznikaly v minulých letech vesele odkláněl kamsi do ztracena- zřejmě někomu pod podlahu.
Milý pane Koleso. Tvoje otázky mně sice někdy donutí zakroutit hlavou, ale tentokrát ti doporučuji zeptat se někoho na význam slova „pojištění“ !!!!!

pusinka50

Určitě ne tolik, kolik důchodcům rozkradli ti nahoře na důchodech. Úplně všechno, celých 77 miliard našetřených na důchodovém účtu dnešními důchodci. Michale, nezapomeň, že i ty budeš jednou důchodce, tak se tu raději nerouhej otázkami, které se mohou některých lidí dotknout.
Doplňuji:
Mimochodem, ve dřívějších letech se v týhle republice opravdu pracovalo, když existovalo spousta fabrik, JZD apod. a nebyl to tu samý „vysoko postavený“ manager. Každý důchodce si svůj mrňavý důchod, který většina z nich má kolem 6 – 7 tis.Kč, opravdu i těžce odpracoval a na povinných odvodech dávno zaplatil.

briketka10

nevím kolik stojí stát důchodce, ale asi už mám předplaceno, když jsem v důchodu od 34 let, léčil mě draze a ještě léčit bude, práci sehnat nemůžu..
peněz to bude jistě mnoho !
Doplňuji:
pro Robert_PM co takhle trochu slušnosti ?! taky píšu, že nemohu sehnat práci, a beru příspěvky i na bydlení !!

dědapetr

Určitě to stojí důchodce stát méně, jako vynakládá na vězně.Proto že na důchod si lidé našetřili.

Sůwa

Michale, inspiroval jsi mne, abych se konečně podívala do soupisu úhrad za zdravotní péči, kterou jsem si stáhla z IZIP. Jestli za mne platí stát zdravotní pojištění sice nevím, ale ta péče nebyla moc levná a hlavně některá byla i virtuální. Zítra to porovnám s diářem…

Robert_PM

Tak největší zátěží pro stát jsou netáhla typu tazatele, kteří – skryti za pochybné psychiatrické diagnózy – pobírají plný invalidní důchod, i když by mohli směle makat někde v pomocném provozu. A místo toho jen znehodnocují internetové diskuse úchylnými plky o plavajících ženách a požadují po prodejkyních výpočetní techniky jejich fotky v plavkách…

Sůwa

pro pusinka 50 ⇒ Michal je invalidní důchodce, takže se nerouhá a ani se nikoho nechce dotknout 🙂

pusinka50

Sůwo, díky za upozornění, to jsem nevěděla:-) Teď mě maimálně rozčílila odpověď od Robert_PM, co to je za pitomce, zasloužil by si návštěvu nějaké té deprese či panický úzkostný záchvat, aby pochopil, že psychická porucha je mnohem horší než nějaké fyzické občasné bolesti.