Monickaa017

Kolik stojí převod družstevního bytu do osobního vlastnictví?

Nejlepší odpověď
standa

Budu předpokládat, že pro uskutečnění převodu již byly předem učiněny všechny potřebné úkony:

  • členská schůze rozhodla o převodech (pokud se družstvo hromadně nerozhodlo, tak individuálním žádostem dnes nelze vyhovět)
  • byla sepsána žádost o převod
  • družstvo podala na katastr „prohlášení vlastníka“
  • jsou připraveny návrhy smluv o převodu
  • žadatel o převod má splaceny všechny závazky vůči družstvu

Připrava a realizace všech výše uvedené skutečností znamená určité náklady a pokud jsou realizovány hromadně pro více účastníků, tak to výjde levněji.

Na závěr je to již ´jen´ o poplatcích za zaevidování smlouvy do katastru (cca 500 Kč).

Ale ty předchozí náklady za administrativní přípravu mohou na jeden byt lehce přesáhnout i 1.000 a více peněz.

Další odpovědi
dudu

Na základě osobní zkušenosti podotýkám, že většinou je také třeba vyřešit odkup pozemků pod bytovým domem a zde se /podle lokality/ může jednak i o větší obnos.

pondělí

Záleží je to od jedné koruny,do několika milionů
informaci o tomto poskytne dané byt. družstvo