df

Kolik stojí pozemky na Marsu?

Nejlepší odpověď
annas

Pozemek můžete koupit prostřednictvím Lunar Embassy., má zastoupení i v Praze.

„Lunar Embassy je společnost kolem Dennise Hopea, která podle práva státu Kalifornie vlastní a po celém světě prostřednictvím licencovaných ambasád nabízí k prodeji pozemky nejen na Měsíci, ale i na ostatních tělesech Sluneční soustavy“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lunar_Embas­sy

Jde o investici, která má jen hodnotu certifikátu. Takže práva na pozemek jsou opravdu ve hvězdách.

Pozemek na Marsu – cena za 1 akr Kč 390. Šlo o 58% slevu. Ale byly na prodej i s větší slevou.

https://www.zla­teslevy.cz/cs/de­tail/id-5671--pozemek-na-marsu-o-rozloze-1-
https://skrz.cz/q/po­zemek+na+marsu

Jaké jsou pohnutky lidí pro nákup pozemků?:

"Pohnutky lidí, kteří si koupí nemovitost na Měsíci případně jinde v naší sluneční soustavě, mohou být různé. Chtějí se pochlubit před známými, že vlastní něco speciálního, co je dostupné jen pro vyvolené, chtějí podarovat originální dárek.

Mnozí možná mají pocit, že věda je tak daleko, že se na Měsíc, nebo na jinou blízkou planetu budou moci v nejbližších letech podívat, případně že se tam podívají jejich dědicové"

Zdroj: https://www.id­nes.cz/finance/in­vestovani/je-vam-na-zemi-tesno-kupte-si-pozemek-na-mesici-dokud-je-cas.A070305_203­825_fi_osobni_dku

Další odpovědi
mistrVoodo

Někdy levnější než v Praze.

anonym

Mars je od země příliš vzdálený a příliš nehostinný na to aby mohla jakákoliv kolonie na něm žít ve vztahu se Zemí v dlouhodobě podřízeném režimu jako kolonie, která si nechá s*** od pozemšťanů na hlavu. Kdokoliv tam bude žít, jakékoliv politické strany tam připadně vzniknou (pokud tam spíš nebude panovat totalitní režim), velmi pravděpodobně bude klíčové aby měly ve svém volebním programu heslo „MARS FIRST“ a „MAKE MARS GREAT FOR ONCE“ … což prakticky znamená, že nebudou respektována vlastnická práva pozemšťanů, tím si buďte jisti 🙂

Zkuste si představit situaci kdy na marsu mají možnost těžit nějakou životně důležitou surovinu pro tamější život, ale nemohou protože vlastník pozemku ze země jim to nedovolí dokud nezaplatí nějakou vyděračskou částku za užití pozemku. Buďte si jisti, že se na 225 milionu kilometru vzdáleného vlastníka, který pozemek zabral dávno předtím než na mars vkročila lidská noha z vysoka vykašlou … všechny dnes takto nabyté pozemky na marsu, jsou pravděpodobně zcela bezcené a těm lidem prostě patřit tak jako tak nebudou.

Kotr

Nemuze stat nic, protoze tam nikdo nezije. Kdo driv prileti, ten si mele

led

Nič. Platiť môžte nanajvýš za cestu na Mars a možnosť návratu na Zem. Alebo sa spojte s jediným preživším „Marťanom“ z knihy Andyho Weira z roku 2011, on vám vysvetlí, čo a ako na Marse.
„Vesmírni developeri“ predávajú niečo, čo nie je ich majetkom (ani v zastúpení).

anonym

takže je jedno kolik za ně dáte, patřit vám nebudou. Kupujete jen bezcenné lejstro.

df

ok, ale pozemky na Marsu se (jak jest známo) prodávají. Tak by mě zajímalo, za kolik

Lgee

To je jen ze srandy :D