bolak

Kolik stojí postavenej plot o délce 120m?

Práce + slooupky + pletivo + branka.. Vím že minimálně od jednoho připěvatelee zde dostanu odpověď že to je různé 🙂 že záleží na tom či onom 🙂 ale zajímá mě to spíš přibližně (cifra sem, cifra tam), jestli to bude 20.000 nebo 50.000 nebo 100.000 a víc, nejsem žádnej puntíčkář..

A druhá věc, kolik stojí postavení studny? Stačí mi to podobně přesně jako u toho plotu, ta cena..

PS: dal jsem to do kategorie kterou tomu přiřadila sama poradna, když už si s tím našeptávačem kategorie dal programátor Odpovědí.cz tolik práce, tak ať je to využitý

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Co se týče plotu, je otázka reálně neodpovětitelná. Nějaký „standart“, pletivo na kovových sloupcích může být těch 120 m s prací i do cca 30 ti. Ale z nějakých rámů už za cca 60–80 ti. A z tvárnic a panelů klidně přes 100 ti. Takže nevím co Ti to řekne. Je to vyloženě „střelba“ od boku.
K té studni Ti můžu říct trochu konkrétněji. Dnes se většinou studny vrtají (kopanou by Ti mohli udělat akorát ukrajinci a to nevím za kolik). Vrtání je v ceně cca 1200–1500,. Kč za metr hloubky. Záleží hodně na podloží a místě vrtání a pak pochopitelně na tom, v jaké hloubce je pramen. A jeho vyhledání záleží také na schopnostech „proutkaře“. Většinou se hloubka pohybuje okolo 20 – 30 m, ale může to být i podstatně víc, méně málokdy. Také ale ještě potom záleží, odkud musí být vrtná souprava dovezena. My jsme si (na chatách) domluvili, že nás bylo víc (cca 10) a pak jsme si náklady na přepravu rozdělili.
Jinak, pro pořízení studny, by jsi měl žádat o stavební povolení. Jeho vyřízení je poměrně složité. Projekt, odsouhlasovačky, nakonec kolaudace.

Další odpovědi
brillant

Zkuste prostudovat odkazy: https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=plot+12­0+m+cena+posta­vení&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=stavba+plo­tu+na+kl%C3%AD%C4%8D&*
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=stud­na+na+klíč&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8

zjentek

To je různé, ale pokud u tý práce nebudeš okázale hýřit a rozhazovat pro pozdější zbytečný obdiv těch výtvorů, tak ta studna tě vyjde ku…vsky dráž, nežli ten plot ;)
(metr snesitelnýho plotu počítej za tři stovky/komplet a metr studny za tři stovky nevykopáš ani ve snu, leda v bdělým stavu holýma rukama, ale to si potom musíš díru vyložit kameňem, bo skruže neuneseš!)
Takže- pokud budeš tu studnu „dělat“ stejně lacino, jako ten plot z příkladu a chceš mít obé za stejný prachy, musíš mít na místě hloubení v sedmimetrový hloubce vodu, jinak to nejde ;)

dudu

Počítej s tím, že vybudování 120 metrů nového plotu na klíč ti přijde cca na 80 tisíc. Při vyřizování povolení vykopat studnu si buď vědom, že pokud její hloubka přesáhne 3 metry, je také třeba povolení báňského úřadu.

Ladič pian

Prosím tě, to je pro operátory manuálních dovedností? Tyto práce bývají dohodou, ale většinou hodinovou sazbou. Přece tam bude nerovnost terénu, vykácení něčeho. Odkud přivezete beton v pytlích po 65-, z Bauhausu? Cena snad zahrnuje nákup pletiva, sloupků a natahovacich šroubů? Hodinovku bych věděl, ale neznám konkrétní kraj. Když si pozvete Slováky, tak 130 Kč/hod. Ukrajinský pracovník 100,–. A já za tu nabídku půjdu snad jen známým. | 3 lidi by těch 120 bm měli zvládnout za3 dny. Ale ať tam není ježdění s kolečkem betonu 100 m. No ale co! Máte na to a tady kupujete celou republiku.

Chenda.

Zdravím…záleží jaké přesně budete chtít použít komponenty, jaké pletivo, jaké branky apod. Doporučuji najít si nějaký e-shop který se tím zabývá a podle jejich cen si udělat kalkulaci. Koukněte namátkově třeba kolik stojí zahradní branky tady https://eshop­.mmploty.cz/zah­radni-branka/ pak můžete stejně tak pokračovat kolik stojí na metry pletivo atd. A k výsledné ceně se jednoduše a rychle doberete :)

Renikled

Nám se s manželkou nejvíce líbí hliníkové ploty, a proto jsem vybral pro zhotovení plotu kolem našeho nového domu firmu https://hlini­koveplotycz.cz/hli­nikove-ploty/ , která dokáže udělat nádherný hliníkový plot. Mají nějaké obrázky i na stránkách. Celé to bylo vyrobeno rychle i usazeno. Hliník navíc vydrží venku opravdu dlouho, takže se nemusíme o plot nijak starat.

ReHu

Studna se spíš vrtá, než staví.

zjentek

Studna se hloubí ;).
Klidně si můžeš vzít dynamit, ale pokud je vhodný terén, optimální je permonex!