Rokio

Kolik stojí pohřeb pod zem a jak vysoká je cena pohřbu žehem?

Zajímají mě průměrné ceny.

Odpovědi
Drap

U každé firmy jinak. Zeptej se v nejbližší pohřební službě. Můžeš si tam i zarezervovat ter­mín

da ny

Ono je to závislé na tom, zda je to s obřadem nebo bez (u žehu).
Při přítomnosti duchovního rozhoduje i jeho cena.
Cenu ovlivňuje počet dnů uložení těla v boxu (patologické odd. v nemocnicích, 1 den stál nedávno kolem 2 tisíc Kč a též se liší). U úmrtí doma rozhoduje počet pater/zda je možné použít výtah apod./.
Navštívit pohřební ústav bez časové prodlevy (co nejdříve).
Uložení do země se v současné době pohybuje asi tak od 50 do 80 tisíc Kč.
Žeh bez obřadu, zhruba kolem 25 tisíc (plus x mínus)
Ceny pohřebních ústavů se v tržním hospodářství velmi liší. Neustále stoupají.