krpik

Kolik stojí OwnCloud?

Zdravím,
Libí se mí OwnCloud ale nikde jsem pořádně nenašel kolik stojí?Na jejích webu ho lze stáhnout zdarma.Co dále k tomu objednat ,určitě nějaký webhosting nebo zda někdo máte zkušenost?

Odpovědi
dr.luha

OwnCloud je sada softwaru typu klient-server pro vytváření souborů hostingových služeb a jejich využití. OwnCloud je funkčně velmi podobný široce používané Dropbox, přičemž primární funkční rozdílem, že Server Edition ownCloud je zdarma a open-source , a tím umožnit, aby někdo instalovat a provozovat je bez poplatku na privátní server. To také podporuje rozšíření, která jí umožní fungovat jako Disk Google , s on-line editaci dokumentů, kalendáře a synchronizaci kontaktů a další. Jeho otevřenost vyhýbá prosazována kvóty úložný prostor nebo počtu připojených klientů, místo toho, který má tvrdé limity (jako úložný prostor nebo počet uživatelů) definovaná pouze fyzickými schopnostmi serveru. Zdroj: Wikipedia

Bacon

Klasické webhostingy nemají rády využití jako úložiště, často to mají i v podmínkách a mohou ti pak službu vypovědět a data smazat.

V tomto případě je lepší objednat VPS – virtuální privátní server (jeden výkonný stroj virtuálně rozdělený na méně výkonné stroje, nevýhodou je, že jeden zákazník může omezit druhé, např. nadměrným zatěžováním disků) nebo přímo server dedikovaný (celý server jen pro tebe, nevýhodou je vyšší cena).

Konkrétní firmu neporadím, nevím, kolik dat chceš ukládat, jak velké objemy dat se budou přenášet, atp. Levné dedikované servery (od 7.25 EUR) mají na https://www.kim­sufi.com/cz/ser­very.xml. Provozuje to zavedená společnost OVH.