Helelča

Kolik stojí ohřev vody do jedné vany 200 litrů plynovým kotlem průtokovým? V korunách.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Záleží na výkonu kotle, teplotě vody, ceně plynu a času ohřevu.

Další odpovědi
Pepa25

Nejjednodušší bude, když si zjistíte stav plynověru před koupáním, pak po něm a rozdíl vynásobíte cenou. Opravdu dost záleži na výkonu kotle (a tedy jak dlouho to budete napouštět a jak teplé).

cukrar

Do vany se Vám vejde 200litrů?
dejte počáteční teplotu vody, pak požadovanou teplotu, veškeré tepelné ztráty po cestě, spotřebu kotle na 1kWh, a další podrobnosti, pak to někdo spočítá? Proč to potřebujete vědět?

Midoc

U plynu udělat to samé s plynoměrem.
Zjištěné množství plynu vynásobte cenou plynu. Množství vody vynásobte cenou vody. Nakonec výslednou cenu vody a plynu sečtěte.

Midoc

Zjistit cenu ohřevu 200l vody lze zjistit
podle vodoměrů. Zjistit počáteční stav vodoměrů před napuštenim, po napuštění.
Nu