kurkova Věra

Kolik stojí měsíčník z Albrechtic u Českého Těšína do Třince a zpátky děkuji za odpověd je mi 26 let.

Nejlepší odpověď
annas

Vaše otázka mně připomíná pohádku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku,
Nebo časopis, který vychází měsíčně.

Zřejmě máte na mysli měsíční jízdenku,. Pokud myslíte vlakovou íízdenku, zeptejte se přímo na stránce ČD, nebo v Českém Těšíně, kde je určitě vlaková stanice. Poradí vám nejlépe.

Další odpovědi
cochee

Mělo by to být 720 korun. Správnou odpověď získáš na webu odiska.cz výběrem všech příslušných tarifních zón, kterými se na této cestě projede, při zakoupení kupónu. Zde by to tedy měly být zóny 42, 45 a 60.

Pro Drapa: „Měsíčník“ je hovorový výraz na Severní Moravě pro dlouhodobou předplacenou jízdenku na hromadnou dopravu. Pochází ještě ze socíku, kdy jediná možná časová platnost jízdenky, která se dala pořídit, byl jeden měsíc. Je to podobné, jako když se nePražák podivuje nad divným (a Pražáky samozřejmě bez ostychu i v mimopražském prostředí používaným) výrazem „lítačka“. (Což má pro starší a pokročilé zase úplně jiný význam, šlo o hlídku vojenské policie, která odchytávala vojáky základní vojenské služby, kteří se na vycházce přespříliš opivnili. Což jistě dobře víš.) Přijatelnější už je brněnská varianta „šalinkarta,“ ze které se už dá dobře odhadnout, oč jde, pokud dotyčný ví, co je první část slova, tedy „šalin-“.

Drap

Co to je měsíčník? To je zřejmě nějaký časopis. Bohužel neznám žádnou tiskovinu, která by se jmenovala Z Albrechtic u Českého Těšína do Třince

Midoc

Je potřeba se zeptat u místního dopravce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.