geekocz

Kolik stojí měsíční údržba psa?

Myslí se tím žrádlo a ostatní výdaje. Nějaké menší plemeno, například jezevčík.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak já o kocoura pečuji a auto udržuji. Obojí něco stojí.

Další odpovědi
Drap

Záleží čím krmíš, jaké má zdravotní problémy atd. Lze odhadovat od 300 až několik tisíc.

Beer4Real

Já mám doma jezevčíka a vrazím do něho kolem 500 za měsíc.
Dostává obyčejné konzervy a granule.

pondělí

Před chvilkou říkali v telce,že v česku průměrně cca 6000,_kč pes s rodokmenem
Spočitej sám,denně konzerva za dvacku plus suché žrádlo,to je 900,.
Co tři měsíce ke zvěrolékaři na prohlídku,včetně očkování asi 2000.
No a vybavení pro domácnost'obo­jek,vodítka pelíšek,řúzné hračky
Takže mi vyšlo asi asi nevelé dva tisíce
A jestli pes onemocní,nebo si něco poláme,tak dalši tisíce za léčení.
A nejdražší je čas,venčeni,cvičení a vúbec projevování lásky,denně minimálně šest hodin,aby zvířátko nezvlčilo.
Takže zábvěrem kočka je levnéjší a přijemnější,
Pes potřebuje doma otrokáře aby se stal otrokem a poslouchal páníčka
Kočka je přirozená a potřebuje svého člověka jako partneta

Cuketka

Zalezi jakou zvolis stravu – rozhodne bych se vyhybala ceste ‚hlavne co nejlevneji‘, osobne kupuji kvalitni granule, to da 3000 za mesic (ale mam 50ti kiloveho psa), plus pulku stravy ma varenou doma a to vyjde tak na 300 tydne. V zasade plati, ze pokud chces usetrit na veterinari a doprat psovi spokojeny zivot, nevystacis si s lacinymi zblitky ze supermarketu. Neni to jen o krmivu, ale potrebujes sampon, zubni pastu, cistic usi, pamlsky, pelisek, pro maleho psa i neco na sebe na zimu a pravidelne veterinarni kotroly, kde davam jednou za tri mesice 1200 za kompletni vysetreni. Pripocitej si cipovani a registraci psa na urad, tam castka zalezi na radnici. Takze obecne tezko rict, psa co jsem mivala, 15ti kiloveho jsem mela tak za 3000mes. prumer, ale jeden problem se zaludkem byl za 15 za 4 dny, operace pak za 30.
Takze se to da udelat i celkem levne, ale casto to byva na ukor kvality zivota psa, ja ho mam z utulku, v 10ti letech mu predpovidali maximalne par mesicu, ted je mu 14, omladl do skoro steneciho veku a prospiva, ale stoji to cas i penize. Fakt, ze je spokojeny a naprosto milujici to ale plne kompenzuje.