peterd108

Kolik stojí měsíčně vytapeni plynem v obyčejném bytě 3+1 ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Především co je to „obyčejný byt“? Já mám obyčejný byt nějakých 40 m2, je to venkovní cihla 60 cm+ zateplení, takže mi stačí záloha 500,–/měs. Po přepočtu na třípokoják dejme tomu 1000,–. Nezateplený panelák se klidně dostane na trojnásobek.

Další odpovědi
aliendrone

Cena je závislá na požadavcích na teplotu v bytě, na zateplení, způsobu ventilace a mnoha dalších faktorech – v neposlední řadě i na dojednaných tarifních podmínách s dodavatelem. ;) :D :D

Klidně se mě zeptej, kolik PŘESNĚ je „hodně“, zkusím poprosit led, aby nahlédla do své věšteckomagické křišťálové koule – pokud bude mít dobrou náladu, tak mi MOŽNÁ odpoví. Nebo na mě přivolá špatné počasí či něco jiného, ale tohle už je riziko spojené s věcí. ;) :D :D

elkon

Záleží na teplotě v bytě, na stavebním uspořádání a izolaci domu.

Mp2

Je to těžký a zaleži na mnoha faktorech, proto ti tu lidi budou psát jen nesmysly, vidiš to sám…

Ty chceš jen příklad…
Hele, od listopadu do konce ledna .. Termostat na 22 stupňů, kotel byl vypnutý asi 4 hodiny denně…
Protopil jsem asi 2000 za měsíc…
Ale jindy to neběží tak dlouho… Mám tam nastavené pauzy atd…
Máme to propojený kotel na 2 byty, takže to musím nechat zaplé, aby tam vedle neměli zimu… Jinak bych to měl za litra.. Sotva…

Takže plynový kotel se vyplatí.. Ale zkrátka by voda měla kolovat buďto ve více bytech, nebo bys je měl mit zaplé na plno a mít jich hodně.. Vytopiš to za chvilku… A o to dýl to muže byt vypnute…

Jen nutno poznamenat, že na plyn mám čistě jen kotel…

ivzez

Na takto formulovanou otázku je těžké odpovědět.
Někdo potřebuje 25 °C, jinému stačí 21.
Navíc by byla potřeba celková plocha bytu, typ stavby,
informace o výšce místností a zateplení domu, …

Dochy

Nezateplená cihla v bytovém domě, 2+1, 50m2, krajní byt, starý kotel, platíme zálohy 1500. Polovička bude na teplo vodu, něco zanedbatelného na vaření, takže ta 1000 měsíčně pro Tebe by mohla být reálná.

nyjono

Záleží na m2,
pak také na teplotě, na kterou chceš byt vytopit,
také jestli chceš topit ve všech pokojích,
jestli je to byt na kraji domu nebo po střechou nebo třeba zvýšené přízemí, kde se pod ním netopí nebo jestli je uprostřed a nahoře, dole i ze stran jsou vytápěné místnosti.
Prostě hraje tam roli mnoho faktorů.
Známý má byt uprostřed domu a topení skoro nepouští.

agentpv

mám větší byt 2+1, ve starém dvou bytovém domě (druhý byt je nad námi) s vysokým stropem. Pod námi je vlhký sklep. izolace žádná. Platíme cca 2700 měsíčně za plyn – na plynu vaříme i ohříváme teplou vodu.

cukrar

500–1100Kč. Průměr, který Vám nic neřekne.