samicek333

Kolik stojí jízdné pro psa?

Kolik stojí jízdné pro psa, když chci jet normálně MHD autobusem? Prý se kupuje normální jízdenka někde za 16 korun, je to pravda? Kdyby ne, kde se dá ta jízdenka koupit?
Doplňuji:
takže stačí jízdenka, kterou koupim v trafice za těch 16 korun? Nebo zlevněnou dětskou za 8?

Nejlepší odpověď
panenka

U nás se lístek dá koupit za 9 kč přímo u řidiče je to půlka z celého jízdného (18 kč)
řeknite bud v trafice nebo u řidiče že chcete lístek pro psa a oni vám ho vydají stojí tych 9 kč my tu máme taky IDS jak zde uvedla kolegyně.

Další odpovědi
Babsi

Nevím asi jak kde. U nás v Brně, tedy v systému IDS JMK stačí poloviční jízdenku označit. Dokonce je to na ní napsané..

arygnoc

pes není zavazadlo, považuje sa za osobu.

tedy plné jízdné.

já bych zavedl ne poloviční, ale dvoojnásobnou.

pes do města nepatří.
a do autobusu vůbec.
ani do krámu.

mj81

U většiny dopravců se pro psa kupuje poloviční jízdné, ale například v MHD Plzeň se psi vozí zdarma. Každá dopravní firma má nějaký svůj vlastní přepravní řád a ceník, kde je to vysvětleno. Když nenapíšete, v jakém městě chcete MHD použít, nedá se na to odpovědět a pak sem někdo píše takové nesmysly, jako že se za psa platí plné jízdné (a pokud to není nesmysl, moc by mě zajímalo, ve kterém městě to tak je).