Kazatel

Kolik stojí hodina provozu mobilního telefonu připojeného k nabíječce při brouzdání na webu přes wifi?

Odpovědi
hybernia

Kolik stojí v rámci spotřeby elektrické energie? I s ohledem na současné ceny elektřiny téměř nic.

Vezmu-li v potaz průměrnou cenu veřejného ceníku ČEZ ELEKTŘINA
BEZ ZÁVAZKU při ceně 9 963,61 za MWH vč DPH a spotřebě zhruba do 10 wattů za hodinu (nový iphone): cena by měla být cca 0,1 koruny za hodinu.

Závisí však na modelu, vytíženosti, tarifu…

Zdroj: https://www.cez­.cz/edee/conten­t/file/produk­ty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti/elek­trina-2022/moo/cez_ce­nik_elektrina_e­lektrina_bez_za­vazku_moo_2022_cez­di_07_2022_web­.pdf

Filip84

Odběr proudu při nabíjení telefonu se skládá z odběru samostatného transformátoru, ať už je to ve formě tzv. cestovní nabíječky, či je ten transformátor součástí prodlužovačky s USB porty, zásuvky s USB porty, atp., a z odběru samostatného telefonu při nabíjení.

Basic phone spotřebuje při jednom nabíjení, v průměru, 0.004 kWh, moderní smartphone 0.02 – 0.05 kWh. Kolik to bude stát, tak na to nelze odpovědět, protože to souvisí s tarifem toho kterého odběrného místa – cena za 1kWh elektrické energie se může dosti lišit.

Samostatný transformátor má tak nízký odběr, že jeho měření je prakticky nemožné i na digitálním elektroměru. Proto obavy, že transformátor ponechaný v zásuvce zvyšuje spotřebu elektrické energie, jsou neopodstatněné.

Při obvyklém tarifu a obvyklém používání a nabíjení elektřiny se, dnes, budou pohybovat roční náklady na nabíjení telefonu kolem Kč 50.00 – Kč 100.00.

Odpovědět tak na dotaz, jaké budou náklady na hodinu provozu telefonu na nabíječce, na kterém někdo brouzdá na internetu skrze WLAN, nelze přesněji, než že to budou malé díly haléře.

Zdroj: https://www.sve­tandroida.cz/ko­lik-rocne-zaplatime-za-nabijeni-mobilniho-telefonu/

zjentek

To nebude nějak zvlášť drahé. (;