Fidel

Kolik stojí hodina provozu dataprojektoru, který má lampu 350W?

Nejlepší odpověď
mosoj

0,35 kWh

0,35 x váš tarif

Další odpovědi
jmhad

pro orientační výpočet ti stačí 5 kaček za kilowathodinu.Takže 0,35×5 bývaly před revolucí nějaké 2 kačky./1,75/

led

Záleží od toho, či len elektrika, alebo náklady pri použití.
1 – len elektrika: je to jednoduché viď odpovede mosoja a imhada.+ k tomu cenu elektriky zo zdroja (pc, dvd,a podobne)
2 – skutočné náklady: pri prezentácii do ceny musíte započítať amortizáciu dataprojektoru, zdroja z ktorého sa prezentácia vysiela, hodnotu vysielanej prezentácie, náklady na dopravu, montáž, demontáž, obsluhu a podobne. A hneď sa z pár korún vyškriabe na oveľa vyššiu sumu.
3 – pokiaľ chcete dataprojektor použiť ako domáce kino počítajte náklady na elektriku podľa 1, k tomu pripočítajte rozpočítanu cenu na životnosť žiarovky, amortizáciu dataprojektoru a zdroja signálu.

venkovan

V půjčovnách to bylo to podle svítivosti. Takže 2500 jednotek = 2500,– Kč na den.
Jinak bych dal spotřebu energie + amortizaci. Žárovky nejsou zrovna nejlevnější zboží. Mne vyjde na 8 tisíc Kč.

Mapel

Na provoz dal přesnou odpověď mosoj.

Pak už jsou další náklady, zda bude půjčen – potom jen připočítat půjčovné.

Pokud bude vlastní tak připočítat amortizaci:
= dle životnosti zařízení na hodinu provozu+
dle životnosti světelného zdroje na hodinu provozu.

Přesné výpočty zde uváděné jsou velice zavádějící. Záleží na tarifu a ten je velice rozdílný. Má tazatel dvoutarif a bude provoz v NT nebo ve VT?

A pozor na výpočet. Na fakturách se uvádí cena za MWh a ne KWh.

franku

Zhruba 4kč za kw.4:(1:0,35)=­1,5 Kč