Fly

Kolik stojí FIMO hmota? Musí se to dávat do pece?

Nevíte, jaká je přibližně cena FIMO hmoty? jen jsem tak uvažovala, protože na blog.cz je hodně obchůdků prodávajících výrobky z FIMO hmoty, zajímalo by mé, jestli se jim to vůbec oplatí…
A ještě, schcne to jen tak, třeba na tope ní, nebo je potřeba dávat to např. do pece nebo tak…Děkuji!

Nejlepší odpověď
panenka

Hmota FIMO je speciální modelovací materiál

Po krátkém ručním hnětení se stává měkkou a poddajnou a dá se lehce modelovat pomocí nožíku, válečku, strojku na nudle formiček apod.
Cena hmoty se u nás pohybuje kolem 100 kč za kus

Pro výrobu nejrůznějších dekoračních předmětů, přívěsků, sponek, postaviček, korálků apod. a k dekoraci skla.

Hotový výrobek se vypéká v troubě na 130°C po dobu 20–30 min nebo jako alternativa je možné ho vařit ve vodě po dobu 20 minut. Po vychladnutí je možno výrobek přelakovat.
http://www.fimo-hmota.cz/cs/

Já pocházím Kvikal s jinama než vy a u nás v papirnictví se skutečně cena pohyuje kolem 100 kč znám i ochod kde to mají za 60 korun ,ale je to už od nás dál.

Zdroj: http://www.de­coupageshop.cz/cz-kategorie-17446.html

Další odpovědi
kvikal

dovolím si opomenou že v čechách fimo okolo 100 Kč se opravdu nepohybuje – kdyby ano tak se na to polovina lidí vykašle. Na internetu lze sehnat fimo balíčky okolo 50,–, v kamenných obchodech je to trošku dražší ale když si uvědomíte že platíte i poštovné vyjde to na stejno. Fimo se peče, dá se i vařit ale potom se na něm z vodního kamene udělá ušklivý povlak a není tolik pružné/odolné. Fimo je jedna z nejlepších variant dělání šperků jelikož se z něj dá dělat opravdu všechno a je dost levné oproti kovům či dřevěným korálkům. Sama vyrábím a doporučuji