Zepple

Kolik stojí anxiolytika – léky na úzkost?

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s antidepresivy nebo anxiolytiky? Kolik to tak stojí? Hradí něco z toho pojišťovna? Jsem u VZP. Děkuju.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nezaměňuj antidepresiva s anxiolitiky !!!!
Anxiolitika většinou pojišťovny nehradí ani částečně. Já občas užívám Lexaurin 3 mg. Je na předpis a stojí v současné době cca 180 Kč 30 tablet

Dle definice jsou anxiolytika látky, které snižují psychické napětí, úzkost, strach. Mají několik základních účinků:
anxiolytický – snižují psychické napětí a strach,
hypnosedativní – způsobují útlum,
antikonvulzivní – působí proti křečím,
myorelaxační – způsobují svalovou uvolněnost.

Antidepresiva jsou úplně o něčem jiném.

Jo a nedej na řeči od lidí kteří o tom nic nevi ani jim nic není !!
Lepší občas něco užívat než neskutečně trpět.

.

Další odpovědi
anonym

Jsou na lékařský předpi, ale kolik stojí nevím, vím jen, že po nich nestojí :)

BANAN93

to bych nežral, vždy si můžeš promluvit sama k sobě (povzbudit se) asi takhle !!! http://www.you­tube.com/watch?v=NDwpqfX­09SU (pojďte opičáci, chete snad žít věčně ?) :D