RQLM

Kolik stojí 1 kg kvalitního pracího prášku?

Podle čeho se pozná, že je prací prášek kvalitní, co musí splňovat? Já znám akorát Ariel a Persil a víc nic :) nadešla doba, kdy si musím sám prát a teď se rozhoduji, který prášek si koupit. Aby dobře pral a nezanášel automatickou pračku. Abych za něj nedal celé jmění…
Teď je tady v Kauflandu v akci 4 kg Persil color za 159 Kč, je to výhodné?
Děkuji!
Doplňuji:
Nejspíš budu prát hodně často montérky… Na kolik stupňů (nemám na nich už cedulku) a odstraní to i pořadnou špínu? (třeba olej, šmír, apod.)

Nejlepší odpověď
Deli

Zas tolik to neřešte.
Koukám na cenu i na kvalitu, kupuji:
REX color
Lanza color
TIDE color
Bonux color
Cena je cca 230 – 300 Kč za 6 kg.

Vychází levněji nez Ariel a Persil a perou dobře – a to mám muže, který pořád něco kutí, a dvě malé děti.

Občas si koupím takové ty kapsle ARIEL, vyjdou dráž, ale vyperou DOKONALE a snadno se dávkují – jen hodíte jednu kapsli do bubnu k prádlu.

Nezapomeňte na aviváž, vyplatí se dražší – Lenor, Silan – opravdu to prádlo pak voní a snáž se žehlí, laciné aviváže vyprchají rychle.

Jinak ta akce v Kauflandu – ano, je to výhodné.

No a jinak spíš nastudujte návod k pračce, ať víte, co a jak nastavit, běžné prádlo perte na 40, lůžkoviny, utěrky, kapesníky na 90–95, ručníky 60–80, bývá to i na visačkách.
Třiďte prádlo podle barev:

  • světlé barvy + bílá
  • červené
  • sytě barevné (bez červené, ta barví jinak vše)
  • tmavé + černé

Držím palce!!!
Doplňuji:
Na šmír apod. si opravdu nechte poradit nějaký přípravek v drogerii. Já ho většinou vyperu tak na potřetí.
A jinak – teplota bude na cedulkách montérek doporučována asi 40, ale z mojí zkušenosti: hodně špinavé montérky, ale i džíny, snesou i vyvářku. Takže klidně 60, občas i víc neuškodí.

Další odpovědi
tom004

Na monterky,ani jeden z uvedených prášků,nebude ten správný.Na takové nečistoty jsou speci prášky.A v tom bych si nechal poradit v nějaké dobré drogerii.

Alesh

Dotaz je tak trochu nelogický a to z důvodu toho, že u jednotlivých prášků může být různé dávkování. Pak můžeš mít prášek, kde kilo stojí třeba 50 Kč a uděláš z něj 5 praček (jedno praní vyjde na 10 Kč) a nebo můžeš mít prášek 1 kg za 100, ale dávka je čtvrtinová a tudíž jedno praní vyjde na 5 Kč.
Nehledě na fakt, že pak takový prášek se prodává v menším balení, takže se s tím nedřeš jako pitomec, když to táhneš z krámu. 😉 P.S. Ty čísla úplně neodpovídají realitě, jen jsem na nich chtěl demonstrovat, jak to správně posuzovat.

hanulka11

na montérky naní nic lepšího než od Dedry Speciál mechanic – tak se prášek jmenuje a je speciálně na silně znečištěné věci od šmíru, oleje prostě právě to co potřebujete jinak ariel je dobrý ale na normální prádlo a pokud použijete Ariel kapsle nepotřebujete žádné aviváže

přeji vám jen čisté prádlo a radost z dobře vykonané práce

Berušinka

Tak to nevím, dlouho jsem o tom nic „nestudovala“.
Ale nenahraditelný a nejlepší účinný prostředek na všechny možné skvrny je JELEN (mýdlo) – ten si fakt nemůžu vynachválit.

Mad

Na monterky přidávám k prášku malého frťana jar tee tree s glycerinem. Suprově to pouští

arygnoc

pračku mám nastavenou na jeden vprogram a v tom peru vše, měním jenom teplotu.

prášek ariel.