Dismas

Kolik stébel trávy přejede auto s pneumatikami širokými 29cm během 40 metrů jízdy po trávě?

Bude to v řádu tisíců, desetitisíců, statisíců…

Odpovědi
palmal

Zadání je neúplné, protože nevíme, zda auto pojede rovně, nebo zatočí. Tím by počet přejetých stébel rapidně narostl. A taky záleží na hustotě travního porostu a v neposlední řadě je zapotřebí počítat s reálnou možností defektu. Ten by totiž způsobil, že píchlá pneumatika by neměla š=29cm, ale byla by o něco širší. Tím by opět narostl počet přejetých stébel. Dalším faktorem jsou chaoticky rozmístěné kameny, krtince a podobné artefakty, které výrazně ovlivnují hustotu porostu.

Orwele, nezapomněl jste ve svém výpočtu, že ten ostrůvek pod levými koly je plný jeteliny, a je proto mnohem hustší??

orwell

464 285
omlouvám se, chybička se vloudila, takže je to 464 286.

Agneta

Takže pokud teď bude mít to auto zjednodušeně jen dvě kola, tak bych to odhadla na několik desetitisíc:D
(takže klidně takových 46 428,5)

Kelt

Záleží ti na přesném výsledku? Vezmi stejně širokou pneumatiku a udělej test (například 0,5 m) a spočítej počet stébel. Pak to přepočítej na celkovou plochu.
Výsledkek bude přibližný – 100 lidí naměří 100 různých výsledků.