Lgee

Kolik stát vydělá na turismu?

Dejme tomu na každý milion lidí, co ročně navštiví ČR? Ročně navstíví ČR 10 milionů lidí, kolik na tom stat vydělá?

Odpovědi
autacek

To není tak těžké spočítat, jak by se mohlo zdát. Pokud zde utrarí průměrný turista 2000 denně i s ubytováním, průměrná návštěva 3 dny, ty píšeš 10mil turistů, tak jednoduchým vynásobením 2000×3×10milx0­.18=cca 11 miliard jen na DPH, plus něco dost na spotřební dani, něco málo na dálničních poplatcích a možná jsem ještě na něco zapomněl.

elkon

Pomohla by křišťálová koule.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.