hapiky

Kolik součástek musí obsahovat to nejprimitivnější radio či krystalka?

Když pominu integrované obvody?

Nejlepší odpověď
orestez

Tak krystal jako polovodič, sledovací hrot, nějaký drátek který vede k vysokoohmovému dynamickému sluchátku. Anténu a uzemnění bych nepočítal.
Krystal se dá nahradit zašlým hliníkovým desetníkem a tuhou připevněnou k uzavíracímu špendlíku. Ale postačí dioda, měla by jít chytnout nejbližší rozhl. st. na středních vlnách.