Lgee

Kolik smrti zapříčinil covid 19 u lidí mladších 40 let?

Je nějaká statistika?

Mám na mysli samozřejmě USA

Nejlepší odpověď
anonym

Jak kde … ve věkové kategorii 30–39 let na COVID-19 umíralo v Itálii průměrně 0.4% nakažených, ve Španělsku je to procento ale kupodivu výrazně nižší jen 0.14%

Skutečně riziková skupina je až nad ~65 let.

Další odpovědi
led

Priamo na COVID-19 nezomrel nikto. Ale vírus oslabil ľudský organizmus a umožnil iným vírom, bacilom a podobne zabiť svojho hostiteľa.
Riziková skupina 65+ je skupina ľudí zdravotne oslabených, preto sa práve oni nedokázali brániť.
V súčasnosti ďalšia „cieľová“ skupina je prekvapujúco práve tí, čo by mali byť najodolnejší vo veku 30–40 rokov.

Ako nedávno písal aliendrone jeho COVID navštívil, nechal mu odkaz a odišiel:
„Za moji osobu jen toto > byly u mne testem zjištěny protilátky, ergo jsem byl "strašlivým Covidem“ nakažen a prodělal onemocnění. Jen jsem si toho nějak nevšiml, no. (Každopádně rýma NEBYLA a nějaké „bolení hlavy“ a „cítit se mizerně“ v mém věku už ignoruješ, jsi prostě zvyklý.)" https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-si-vysvetlit-skutecnost-ze-nekteri-pacienti-s-koronavirusem-snasi-chorobu-lepe

Kryšpín

Není zjištěn původ, nejsou zjištěny následky po slabém i silném průběhu, není lék, není řádná statistika každý národ má svoji, jednou je to chřipčička nebo také katastrofa, možná je to z laboratoře možná z netopýra a pod. Vláda se snaží jednat podle Ústavy, Ostravaci aktivisté, chřipčičko specialisté, skoro novináři se bouří, ovšem výsledky se dostaví později.

Pepa25

Podle údajů za NY ke květnu byl podíl úmrtí do 44 let věku cca 3,9% ze všech úmrtí.

Zdroj: https://www.wor­ldometers.info/co­ronavirus/coro­navirus-age-sex-demographics/